Kendileri Bodrum’a geldi, valizleri Almanya’da havalimanında kaldı

Dinlence için Muğla’nın Bodrum ilçesine gelen fakat valizleri Almanya’daki havalimanında yaşanan personel sıkıntısı zımnında Türkiye’ye gönderilemeyen dayanabilen haddinden fazla güç, sorunun çözülmesini bekliyor.

Tatillerini Bodrum’üstelik geçirmek için 16 Temmuz’de Almanya’dan yola çıkan tatilciler, kendilerini haiz uçakla Milas-Bodrum Havalimanına indi. Aynı süre sonra portbagaj bölümüne revan yolcuların yetişkin bir kısmı bagajlarının Almanya’dahi uçağa yüklenmediğini öğrenince nazik sangılık yaşadı.

Çocuklu ailelerin bile aralarında bulunduğu tatilciler, günlerdir valizlerinin kendilerine ulaştırılması üzere uğraşıyor.

Eşi ve 1,5 yaşındaki çocuğuyla ilçeye gelen Özgün Yavuz, gazetecilere, Münih Havalimanı’ndan uçağa bindiklerini ve Bodrum’a geldiklerinde valizlerinin Almanya’de kaldığını öğrendiklerini söyledi.

Uçaklarının 1,5 saat rötarla kalktığını belirten Yavuz, “Kısaca 186 bagajın çabucak 30 tanesinin geldiği bilgisi verildi. Tıpkı tayyare dolusu insanın bagajları gelmedi. Ego takkadak benzeri çantayla geldim buraya, onda da çocuğumun iki tişörtü ve alt tahrifat bezi vardı. Çabucak uçakta elde etmek için benzeri çaça vardı, ayrıksı hiçbir şeyimiz yoktu. Hazirandan beri Almanya havalimanlarında bir sav var.” dedi.

Gürbüz, kendi kıyafetleri, ilaçları, çocuğunun ve eşinin ilaçları ile Türkiye’bile gerçekleştirme edemeyecekleri dayanabilen çokça şeyin Münih’te kaldığını, çözüm amacıyla kimseye ulaşamadıklarını rapor etti.

Ayça Duran Yavuz dahi valizlerinin yerini öğrenmek istediklerini, günlerdir çocuklarıyla birlikte kıygın olduklarını dile getirdi.

Hasan Buttanri üstelik Münih Havalimanı’nı aradıklarını fakat kendilerine vukuf verilmediğini belirterek, “Eşim ve çocuğumla alay malay Bodrum’a cevaz yapmaya geldim. Bodrum’a indiğimizde tek bavulun gelmediğini gördük. 3 gündür bavullarımıza ulaşmaya çalışıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: