Kazı kulaklı felaketi oldu: Demin keriz suları içinde yaşıyor!

Kayseri’üstelik hamaliye yaparak geçimini sağlayan Mustafa Oytun (54), kazı kazan oynadı. Aldığı kupona 1998 yılında 7,5 bilyon teklik ikramiye çıkan Mustafa Oytun evli olmasına karşın gönlünü eksantrik tıpkısı kadına kaptırdı. Aşıramento olduğu kadınla gününü çevrim eden Oytun, parayı 8 yılda bitirdi. Oytun şimdi Kayseri Melikgazi’birlikte daim lağım basan bodrum kattaki ayrımsız dairede yaşıyor.

Hamaliye fail Mustafa Oytun 1998 yılında kazı kulaklı oynadı. Kazıdığı önceki kupon abes sâdır Oytun’a, ikinci kuponda 7,5 bilyon lira artık. Sevinçle şubeye anbean ikramiyesini kayran Oytun, ilk olarak namına eş satın aldı.

Kısa sürede yaşam kalitesi küsurat Oytun, bu tam evli olmasına karşın gönlünü ayrıksı tıpkısı kadına kaptırdı. Araklama olduğu kadınla paraları harcayan adamın milyonerliği ise aşkın sürmedi.

YARDIMINA BELEDİYE KOŞTU

Umum parası biten Mustafa Oytun, ayrımsız aydır zihinsel sakat oğluyla gelişigüzel bodrum katta daima keriz basan aynı dairede yaşıyordu. Bölümsel damla geçirip alil artan ve engelli maaşı ile geçinebilen Oytun’un kaldığı bodrum kattaki kiralık evi, patlayan borulardan cari keriz sularıyla adeta göle döndü.

Mahalleyi kuşatan kokular üzerine komşuları durumu belediye bildirdi. Oğluyla benzeri aydır çok elem koşullar altında etkili Mustafa Oytun’un evine Melikgazi Belediyesi kol gönderdi. Uray ekibi eve dolan lağımı boşaltma ederek dezenfekte çalışması yaptı.

PARA BİTİNCE AŞK ÜSTELIK BİTTİ

SABAH’a konuşan Mustafa Oytun, “O zamanlar aşık olduğum kadın bana az daha seçkin zaman kuşbaşı cilt ile kıyma aldırırdı. 8 yıl kendimize ziyafet çektik. Hazıra zehir dayanmaz derlermiş, dedikleri kabil oldu. Sonraları paramız bitti. Serencam olarak elimde kalan daireyi bile sattık ve onun da parasını harcadık. Şimdi kafam bayındır. Bulursam yiyorum, bulamazsam yatıyorum. Verimsizlik hepsinden gani. varlık dünyada kalır” dedi.

Intihal olduğu kadının parçalanmamış isteklerini yerine getirdiğini tamlayan Oytun, “Beni sevdiğini zannettiğim avrat, 8 yılın böylelikle para bitince ayrılma etti. Meğerse benimle param üzere berabermiş. Mülk bitti, aşk bitti ve dizge öz için gitti. Piyangonun parası kimseye müfit getirmiyormuş onu öğrendim.”

“Demincek evvel başladığım yerde bile değilim. Bir Vakitler hamallık yapıyordum, şu dakika onu da yapamıyorum. O yediğim etler nedeniyle erdemli gerginlik olup bölümsel felç geçirdim. “

“Demin sakatım ve devletten aldığım mânialı maaşı ile geçiniyorum. Eşimi bile kaybettim ve zihinsel mânialı oğlumla birlikte kaldım. Bu dünyada şunu öğrendim; ne alırsanız, cebin terinizle kazandığınız parayla cebin” diye konuştu.

Ali ALTUNTAŞ

Share: