Katma iş düzenlemek isteyenlere kapora tuzağı

Içtimai medya üzerinden İŞDÜZEY’un adını kullanarak vatandaşlara evde paketleme işiyle eklenmiş sağlık vaadinde bulunan dolandırıcılar, kaporasını aldıkları ürünleri göndermeyerek yüzlerce kişdolgunca mağdur etti.

Ä°nterneti ve toplumsal medya uygulamalarını yoğun olarak kullanan dolandırıcılar, son adına açtıkları hesaplarla vatandaşlara nikah şekeri, ışık, sabun, lif toka ve kulak çubuğu üzere ürünlerin evde paketlenmesiyle mülhak dirimlik vadediyor.

Özellikle eş hanımlarını tasavvur kayran dolandırıcılar, gönderecekleri ürünlere karşılık kapora talebinde bulunuyor. Kapora kendisine gönderilen paraların hesaplarına yatmasının ardından, çeşitli bahanelerle ayrımsız süre ürünleri göndermeyerek vatandaşları oyalayan dolandırıcılar, henüz bilahare kullandıkları hesapları silip, ortadan kayboluyor.

– Kimlik bilgilerini dahi elde ediyorlar

Dolandırıcılar, vatandaşları tuzaklarına çatlatmak içmağara iknaya büyük örutubet verirken, servet fotoğrafları ve bazı kişilerin bu işten sağlık elde ettiğine dair videolar paylaşıyor.

Güven sağlamak içmağara profil fotoğraflarında ve paylaşımlarında İŞDÜZEY’un adını ve logosunu kullanan dolandırıcılar, akıbet dönemde başta karı hanımları koyulmak üzere yüzlerce kişbol mağdur etti.

Mağdurların TC kimlik numaraları ve kimlik bilgilerini da elde fail dolandırıcıların, bu bilgileri kullanarak ilerleyici süreçte yıpranmamış mağduriyetlere bozukluk olma ihtimali dahi bulunuyor.

Şikayetlerin artması üzerine harekete geçsunma İŞDÜZEM, ilgili hesapların kapatılmasını dilek ederken, vatandaşları “www.iskur.gov.tr” adresi haricinde yayımlanan kaynağı belirsiz iş ilanlarına öz saygı edilmemesi üstüne uyardı.

Share: