Kamyon gecekondunun üzerine düştü, 4 kişi yaralandı

Ä°stanbul Sarısaha’de yokuş aşağı inen kamyonun gecekondunun üzerine düşmesi sonucu 4 kişi enkaz altında kaldı. Ekiplerce yapılan enkaz kaldırma çalışmaları sonucu kamyon düştüğü yerden kaldırıldı

Kazım Karabekir Mahallesi Kuşdili Çıkmazı Sokak’ta 03.00 sularında meydana mevrut olayda sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 34 FFS 404 plakalı kamyon, yokuş aşağı inerken misil kenarında otopark halinde bulunan 34 GB 3401 plakalı otomobile çarptı.

Kamyon daha sonraları yolun altında artan aynı gecekondunun çatısına çarptıktan sonraları tıpkısı başka gecekondunun üzerine düştü.

Kamyonun önce çarptığı gecekondunun benzeri kısmı çökerken, üzerine düştüğü diğasker kondu ise enkaza dönüştü.

Veri verilmesi üzerine fenomen yerine itimat, AFAD, itfaiye ve 112 Müstacel Servis ekipleri sevk edildi.

Polis ekipleri bölgede güvenlik önlemi alırken, itfaiye ve AFAD ekipleri de gecekondunun altında kalan çevrilmiş artan vatandaşları enkazdan çıkarmak için çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalar sonucu Paha Yörük, Gülşkargış Yörük ve kızları Ferişte Naz Yörük (14), Miray Yörük (10) enkazdan çıkarıldı.

Olay yerinde önceki müdahaleleri yapılan bu kişiler ile yaralı kamyon şoförü, ambulanslarla çetap hastanelere kaldırıldı.

Haysiyet Yörük’ün ızdırap almadığı olayda, hastanede tedavi altına alıserpmek Ferişte Şımarıklık, Miray Yörük ve Gülşlanet Yörük ile kamyon sürücüsünün hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Ekiplerce, yaklaşık 5 saat süren çökme kaldırma çalışmaları sonrası kamyon düştüğü yerden kaldırıldı.

Mahalle sakinleri normalde kamyonların zorunlu istikametinin Kocataş Yolu olduğunu, fakat sürücülerin tutum rotası içmağara kullandığı uygulamaların araçları sokaklarına yönlendirdiğkayınbirader, bu yüzden kazaların meydana geldiğini tabir etti.

– Ilçe güvenlik kamerasına yansıdı

beraber, tün saatlerinde meydana mevrut kaza güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde hızla yokuş nazil kamyonun önce tıpkısı otomobile henüz sonraları ise gecekonduya çarparak düşmesi yer alıyor.

Share: