Kabine üyelerinden edebiyatçı Rasim Özdenören için taziye mesajları

Ankara’bile tedavi gördüğü hastanede 82 yaşında hayatını kaybeden yazın eri Rasim Özdenören için bazı bakanlar taziyet mesajı yayımladı.

Hak Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal iletişim araçları hesabından başsağlığı mesajı paylaştı. Bozdağ, mesajında, “7 Güzelce Adam’ın akıbet temsilcisi, idareci edebiyatçı, milli ve manevi değerlerimizin müdafisi Rasim Özdenören ağabeyin vefatı hepimizi derinden üzdü. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dilerim. Mekanı behişt, makamı mualla olsun inşallah.” ifadelerini kullandı.

Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık üstelik Twitter hesabından, “Gül Yetiştiren Kayırıcı” etiketiyle, “Türk edebiyatında ve düşünce dünyasında benzersiz ayrımsız yere cemaat, esas tıpkısı vazıh olan Rasim Özdenören’in vefatını iri teessürle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve dostlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı behişt olsun. Pir izler bıraktı.” paylaşımını yaptı.

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Tasavvur Hava, “Yedi Evire Çevire Herif’ın sonuç sesi, literatür dünyamızın çınarı, ‘Gül Yetiştiren Insan’ Rasim Özdenören ağabey bugün ebedi aleme ölüm eyledi. Rabb’im mekanını cennet eylesin, ailesinin ve sevenlerinin başı esen olsun.” açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat birlikte düşünüm dünyasının öncülerinden, kitaplarıyla, duruşuyla, yaşayışıyla “Müslümanca tefekkür” ve “Müslümanca kişi”nın güzide tıpkısı örneği olan Rasim Özdenören’e Allah’tan yağmur, ailesi, sevenleri ve literatür camiasına başsağlığı dileklerini iletti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer, taziye mesajında, “Fikriyatımızın ‘Gül Yetiştiren Koca’ını kaybetmenin hüznü içindeyiz. Türk edebiyatının avangart ve işlek kalemlerinden Rasim Özdenören’e Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dilerim. Mekanı behişt olsun.”ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Herif ise “Ankara Tababet Fakültesi Hastanesinde tedavi görmekte olan yazar, hikâyeci ve düşünür Rasim Özdenören aramızdan ayrıldı. Ağabeyimizi kaybettik. Üstadımızı kaybettik. O, Yedi Iyicene Eş’ın bu hayattaki sonuncusuydu. Hepimizin başı sağ olsun. Namına Allah’tan yağmur diliyoruz.” mesajını paylaştı.

Share: