Jandarmanın tabip subay ve esenlik astsubayı ihtiyacı amacıyla SBÜ’ye 75 öğrenci alınacak

Güllabi Umumi Komutanlığının ihtiyacı doğrultusunda Sağlık Bilimleri Üniversitesine (SBÜ) muvazzaf otacı ve diş doktoru subay başlamak üzere 35, muvazzaf afiyet astsubayı doğmak amacıyla dahi 40 öğrenci alınacak.

Resmi Gazete’üstelik düz düzlük ilana göre, Güllabi Genel Komutanlığının esenlik personeli ihtiyaçları doğrultusunda 2022-2023 terbiye öğretim yılında Değerlendirme, Latif ve Kumpas Merkezinin (ÖSYM) al sonuçlarına bakarak SBÜ’ye öğrenci alımı yapılacak.

Buna bakarak muvazzaf hekim subay yerine fariza açmak üzere 3’ü eş 33 mektepli, muvazzaf diş tabibi subay doğmak amacıyla dahi 2 öğrenci SBÜ Gülhane Tababet ve Diş Hekimliği fakültelerine, muvazzaf esenlik astsubayı kendisine fariza fayrap etmek için dahi biri karı 40 mektepli SBÜ Gülhane Keyif Patika Yüksekokuluna alınacak.

Antrparantez 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Faziletli Öğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda belirlenen meslek birincisi kontenjanından ÖSYM aracılığıyla yerleştirilen adaylar, bu kontenjana ilave adına değerlendirilecek.

Öğrenci adaylarında 21 yaşını doldurmamış olma şartı aranırken temin şartları ve başka detaylar, Açıkgöz Genel Komutanlığı, Cingöz ve Periferi Güvenlik Akademisi ile SBÜ’nün internet sayfalarındaki duyurularda düz matlup.

Share: