Jandarmadan yapmacıklı şarap operasyonu

Eskişehir’de yaşadığı evde sahte ispirto ürettiği ve sattığı tayin edilen bire bir şahsa müteveccih düzenlenen operasyonda, haddinden fazla miktarda yapmacıklı etil alkol ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, İl Kurnaz Komutanlığı’na sınırlanmış Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş (KOM) Büro Müdürlüğü ekiplerince Odunpazarı İlçesi’ne vabeste Büyükdere Mahallesi’nde tıpkısı şahsın tevakkuf ettiği evinde cali ispirto ürettiği öğrenildi. Ürettiği yapmacıklı alkolleri durma ettiği mahallede bulunan işyerinde ve ayrımlı bölgelerde azrail buldukça satan şüphelinin yakalanması için ekipler marifetiyle emek başlatıldı. İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ÇIFTLIK Idarehane Müdürlüğü, Odunpazarı İlçe Bitirmiş Komutanlığı ve İl Güven Müdürlüğü’ne kapalı ÇIFTLIK Ofis Müdürlüğü ekiplerinin kuma çalışması sonucu şahsın evinde ve iş durumunda yapılan aramalarda, 52 litre halk yapımı içki, 24 sayı malt aroma verici kit, 940 adet kıyılmış kötü dolgulu makaron ve 5 adet sigara sarma makinesi ele geçirildi.

Gözaltına alınan kaka için, ‘Kaçakçılıkla Uğraş Kanunu’na Muhalefet’ suçundan adli muamele başlatıldığı öğrenildi. – ESKİŞEHİR

Share: