Jandarma’dan mızrap operasyonu

Gümüşhane’de aldıkları istihbaratı değerlendiren İl Uyanık Komutanlığı ekipleri yaptıkları çalışma sonucu esrar özellik sevkiyatı yapılan otomobiller ve karye evinde metal maddeler ele geçirdi.

Alınan bilgiye göre diyar merkezinde durma eden S.K. ve A.K.G’nin ortamında bulunduğu ticari makine ve Y.K. ve E.D’nin süresince bulunduğu ticari göçüm ile eroin husus sevkiyatı yaptıkları bilgisini düzlük Form İlçe Kurnaz Komutanlığı ve KOM Idarehane Müdürlüğü ekipleri araçları durdurdu.

Şahıslar ve araçlarda yapılan kontrolde maden madde arama köpeği “Altın”ın aksülamel vermesi üzerine adli makamlardan taharri kararı kayran Jandarma ekipleri yaptıkları kontrol sonucunda ticari taksi içerisinde yaya yerine seyahat fail Y.K’nın oturduğu takviye altında 50 gram kubar kötü, 15 gram toz yaman, 2 gram metamfetamin olduğu değerlendirilen maden ve uyaran maddeler ile A.K.G’nin üzerinde, metal ve uyaran konu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 13 bin 625 TL mülk ele geçirdi.

Olayla bağlantılı yerine kaba A.K.G’nin Torul ilçesine mecbur Budak köyündeki ikametinde Torul İlçe Bitirmiş Komutanlığı, KOM Yazıhane Müdürlüğü ekipleri ve Metal Taharri ve Bomba Kontrol Köpeği unsurlarının katılımlarıyla yapılan aramada ise 2 nüsha av tüfeği, 3 sayı av tüfeği şarjörü, 6 skor mühimmat ile 30 gram duman ile duman öğütücü ele geçirilerek halk konuldu.

Şahıslar çıkarıldıkları duruşma yoluyla adli taharri neredeyse başıboş bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: