İzmir’de ESHOT’ta vazifeli kadın şoföre atılım yadigâr kamerada

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü bünyesinde fariza fail bir karı şoförün, durak haricinde yaya almadığı gerekçesiyle namzet ve fiziksel saldırıya uğradığı anlar dil içi kamerasına yansırken karanlık, polis güçleri ekiplerince gözaltına alındı. Konuyla ilgili yazılmış izah yapan Başkan Tunç Soyer, “Müstelzim türel izlem yapılacak” dedi.

İzmir’de ESHOT’ta vazifeli karı şoföre saldırı anı kameradaTıkla İzle
ESHOT Genel Müdürlüğü’ne sınırlı adına Eğlek-Halkapınar Yer Altı Treni 2 (253) hattında müteharrik otobüsün eş şoförü, araçtaki bire bir koca geçici aracılığıyla çarpma edildi. Sabah saatlerinde meydana mevrut olayda güdücü B.A. Alsancak Gar Durağı’ndan geçici aldıktan sonra akıntı etti. Bu tam taşıtlara al ışık yandı. Yeşil ışığın yanmasını bekleyen otobüse yanılmak isteyenler oldu fakat sürücü B.A. bulaşan ve trafik güvenliğini destek olmak üzere haram olduğu üzere kapıyı açmadı.

Ocumak meşbu anlar kameraya yansıdı

Bu sırada yolculardan G.Y. şoförden kapıyı açmasını istedi ve aksi yanıt alınca şoföre hakaret etti. Bunun üzerine B.A. otobüsü akla yatkın ayrımsız yere çekerek ESHOT Şoför Destek Hattı’ndan müzaheret istedi. Polisin beklendiği tam namzet saldırının dozunu zait kuşkulu, çabucak sürücü himaye kapısını kırdı ve avrat şoföre el attı. Yaşanan arbedede çoban B.A. sol gözünden ve kolundan yaralandı. Otobüsteki gayrı yolcuların araya girmesi elan nazik tıpkı yaralanmayı önledi. Olay çabucak yetişen polis güçleri, zanlıyı, düşünülerek yaralama ve kamu malına kötülük ödeme suçlarından gözaltına aldı. Olayın şokuyla gözyaşlarına boğulan şoför B.A. darp raporu aldı ve zanlıdan şikayetçi oldu. Ürkmek kırcı anlar ise miftah içi kamerasınca saniye saniye kayda alındı.

“Takipçisiyiz”

Konuyu yakından strateji fail İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer, şoför B.A.’yı arayarak esbak olsun dileklerini iletti. Komutan Soyer, “Eş şoförümüze yapılan sözlü ve fiziksel akın hepimizi derinden üzdü. Bu çirkinliğe gereken cezanın verilmesi üzere hukuki takipteyiz. Güdücü kardeşimize cemaat çıkan yolcularımıza ve olaya şipşak engelleme fail emniyet güçlerimize teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: