‘İzinsiz keçiboynuzu toplama’ cinayeti ve yaralamaya 3 tevkif

Adana’nın Kozan ilçesinde bahçeden sellemehüsselam harnup topladıkları üzere kendilerini uyaran Muhammet Mecnunca’i (36) öldürüp, Kadir Kızıldağ (22) ile bire bir ismi taşıyan kuzeni Kıymet Kızıldağ’ı (17) yaralayan şüpheliler Fatih Delicesine (26), İsmail Şahin (32) ve Ramazan Erdoğan (27) tutuklandı.

Görüngü, iki çevrim evvel saat 19.00 sıralarında Bağözü Mahallesi’nde meydana geldi. Mahallede komşularına ilgilendiren bahçeye müsaadesiz girdikleri öne sürülen Fatih Şahin, İsmail Delimsirek ve Ramazan Erdoğan, keçiboynuzu toplamaya başladı. Bu sırada Muhammet Atmaca, Valör Kızıldağ ve kuzeni Kadir Kızıldağ, izinsiz keçiboynuzu toplayan 3 kişiyi uyardı, ağız dalaşı artık. Şüpheliler, Delimsirek ile iki kuzene av tüfeğiyle üzücü açıp, kaçtı. Kozan Mehabet Hastanesi’ne kaldırılan 3 kişiden Muhammet Delice, burada hayatını kaybetti. Mecnunca’in cenazesi, gözyaşları ortada toprağa verildi. 2 kuzenin ise hastanedeki tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Uyanık ekipleri üstelik kıya şüphelileri Fatih Şahin, İsmail Delice ve Ramazan Erdoğan’ı saklandıkları adreste yakaladı. Emniyetteki sorguları tamamlanan 3 kaba, adliyeye atıf edildi. 3 sevimli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Share: