İSG mezunu öğretim üyesi olmadan göz evet mu?

Karamanoğlu Mehmet Satış Üniversitesinin öğretim yardımcısı alım ilanında, bölümde 1 Endüstri Mühendisi, 1 Kimya ve 1 Kamu Yönetimi alanında üç talim görevlisinin fariza yapmasına rağmen akıbet ilanda tıpkısı kere elan İş Sağlığı ve Güvenliği mezunlarına yer verilmeden Kamu Yönetimi lisans mezunları arasından öğretim yardımcısı alınacağı belirtilmiştir.

Karamanoğlu Mehmet Eş Üniversitesi eliyle 28 Orak Ayı 2021 günlü Resmi Gazete’de 9 Öğretim Görevlisi ve 2 Araştırma Görevlisi almak üzere toplam 11 takım ilanı yayımlanmıştır.

Takipçilerimizden mevrut bildirimler doğrultusunda ait üniversitenin akademik ilanını incelediğimizde kâh kadrolarla ilişik uyarı ve önerilerimizi yapma ihtiyacı hissettik.

U.1

Toplumsal Ulum Patika Yüksekokulu Mülkiyet Dulda ve Düzenlilik Bölümü Hususi Güvenlik ve Himaye Programı Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda; “Yöntem Bilimi ve Uluslararası İlişkiler yahut Uluslararası İlişkiler bölümü lisans mezunu koyulmak, belgelendirmek kaydıyla alanında genişlik birkaç 10 almanak deneyime sahip olmak” şartı aranmış ve başvuracak adayların ALES’ten muaf olduğu belirtilmiştir.

Hususi Asayiş ve Siper programları, Yükseköğretim Oturmuş Başkanlığı aracılığıyla ALES’ten muaf olduğu belirtilen 21 alandan birisidir. Ancak, mezkûr muafiyetten yararlanabilmek amacıyla başvuracak adayların bağışıklık alanıyla ilişkin genişlik bir iki 2 sene tecrübesi bulunması gerekmektedir.

Müracaat, istimara ve atanma süreçlerinde ülkü yaşanmaması hesabına tecrübenin bağışıklık alanında olması gerektiği hususunun ilanda peyda yazılmasında kâr bulunmaktadır.

Ö.1

Beceri Ulum Çığır Yüksekokulu Iyelik Himaye ve Güvenlik Bölümü İş Sağlığı ve Güvenliği Programı Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda; “Amme Idaresi bölümü lisans mezunu olup Düzenlilik Yönetimi alanında tezli efdal lisans yapmış oluşmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyetinden sonra alanında yer bir iki 10 almanak repertuvar sahibi kalkmak” şartı aranmıştır.

İş Sağlığı ve Güvenliği programına başvuracak bölümler ortada “İş Sağlığı ve Güvenliği” lisans ve efdal lisans alanına vadi verilmediği üzere, halihazırda öğrenci alan programın akademik kadrosuna baktığımızda, 1 (tıpkı) Endüstri Mühendisi, 1 (bir) Kimya ve 1 (ayrımsız) Amme Idaresi alanında üç öğretim görevlisinin fariza yaptığını görüyoruz.

İş kazaları ve meydana gelebilecek patika hastalıkları ile ilgilendiren yerine, edimsel uygulayım bilimi ve bilgi ışığında hususi sektöre ve amme sektörüne; aliyyülâlâ, beceri aleniyet öge iaşe etmek üzere kurulduğu beyan fail bu programda İş Sağlığı ve Güvenliği mezunu akademisyen olmadan ikbal edilen hedeflere pekâlâ ulaşılabileceğini âdeta alçalma ediyoruz.

Bu kapsamda, halen başvuru süreci bitmeme fail kadroda düzelti yoluna anbean İş Sağlığı ve Güvenliği mezunlarına müracaat şansını verilmesini öneriyoruz.

Ö.2

Kılgısal Ulum Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda; “Gastronomi ve Mutfak Sanatları veya Beslenme ve Diyetetik Bölümü lisans mezunu olup Biyokimya, Tıbbi Biyokimya yahut Tagaddi ve Diyetetik alanlarından birinde lisansüstü eğitim bilimi yapıyor oluşmak.” şartı aranmıştır.

Anılan asistan kadrosunda Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans mezunlarından özlük alanında efdal lisans yapanlara referans şansı verilmemiştir.

KAPAT X

Kadronun car edildiği bölümde Gastronomi ve Mutfak Sanatları olduğu düşünüldüğünde, ilişkin düz mezunlarına da başvuru şansı verilmesi müfit olacaktır.

Share: