İnternetten kurgu isticar etmek isterken 9 bin TL dolandırıldı

Gaziosmanpaşa’birlikte, Kurban Bayramı’nın ilk günü dinlence için kent dışına çıkmak isteyen aynı hayat, 7 günlüğüne internetten miftah kiralamak istedi. İletişime geçtiği firma eliyle 9 bin TL dolandırıldığını öne süren yaşama, firmadan şikayetçi oldu.

Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi’nde ikamet eden oluşum işçisi Cengiz Aydemir, Kurban Bayramı’nın önceki günü olan cumartesi haset ailesiyle tatile çıkmak için anahtar isticar etmek istedi. İnternet güdük ayrımsız araştırma fail Aydemir, aynı araç isticar firmasıyla iletişime geçti ve firma yetkilileriyle görüştükten sonra 3 bin TL parayı sunulan hesaba gönderdi. Henüz sonraları firmadan aranan Aydemir’e ailesinin sigortalanması için 6 bin 200 TL paranın da gönderilmesi istendi. Aydemir, firma tarafından verilen banka adına söylenen miktarı de gönderdi. Kısa benzeri müddet bilahare firma eliyle Aydemir’e, işlemde tıpkı hükümsüzlük olduğu söylenerek, baştan 6 bin 200 TL parayı hesaplarına gönderilmesi istendi.

Durumdan şüphelenen Aydemir, parayı yatıramayacağını ve vasıta kiralamaktan vazgeçtiğini söyleyerek, toplanmış adına göndermiş olduğu 9 bin 200 TL parayı kavrayışsız istedi. İddiaya göre firma tarafından bu istek vurdumduymaz çevrildi. Dolandırıldığını anlayan Cengiz Aydemir polis güçleri merkezi amirliğine ve Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na her an, firma yetkililerinden şikayetçi oldu.

“PARAMI GERİ VERMEDİLER, ARACI TESLİM ETMEDİLER”

Yaşananları anlatan Cengiz Aydemir, “Kurban Bayramı’nın önceki haset ailemle gelişigüzel dinlence üzere Kastamonu’ya müracaat etmek üzere vasıta kiralamak istedim. İnternet üzerinden bire bir vesile firması ile bildirişim geçerek 7 günlüğüne anahtar kiraladım. Firma ile anlaşıp hesaplarına 3 bin TL mal yolladım. Aracın akşam ezanı saat 18.00’üstelik teslim edileceğini söyledi. Daha sonraları firmadan bambaşka biri beni arayarak ailemin güvenliği açısından sigorta yapmak üzere 6 bin 200 TL parayı hesaplarına yatırmam gerektiğini söyledi. Ben üstelik güvendim akıbet maksut miktarı üstelik hesaplarına yatırdım. Akabinde bu arkadaşlar gene benimle iletişime geçerek işlemi kavisli yaptığımı ve tekrar hesaplarına 6 bin 200 TL para yatırmamı istediler. Ben birlikte durumdan şüphelenerek kendilerine parayı yatıramayacağımı ve toplamda yatırmış olduğum 9 bin 200 TL parayı ansız istedim. Ondan sonradan değişik bahanelerle parayı ansız veremeyeceklerini ve aracın tasdik edilemeyeceğini belirttiler. Hatta bana hesaplarına yine 6 bin 200 TL yatırdığım takdirde 12 bin TL ödeme yapacaklarını ve kiraladığım aracında akşam ezanı saatlerinde teyit edileceğini söylediler. Bunun üstüne önceki geçmiş polis güçleri merkezi amirliğine elan sonra ise Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’na her an firma ve iki yetkilisinden şikayetçi oldum. Burada savcımız bana, bu firmanın bizi dolandırdığını söyledi” dedi.

“TATİLE GİDEMEDİK, ÇOCUKLARIM KIYGIN OLDU”

Aydemir, iletişime kurduğu iki firma yetkilisinin mesajlaşma uygulamasındaki yanay fotoğraflarının iki iş insanına ilişkin olduğunu, bu kişilerin fotoğraflarını kullanarak cesaret sağladıklarını söyledi. Bu kişilerin tıpkı yöntemle inşaları dolandırmaya devam ettiklerini tamlayan Aydemir, “Kortej bitti ama bu şahıslar halen internet üzerinden insanları dolandırmaya devam ediyorlar. Bu bile benim çokça zoruma gidiyor. Biz tatile gidemedik, çocuklarım kiygin oldu. Bilcümle paramı onlara kaptırdım. Kelimelerle anlatım edilmez ayrımsız ağırbaşlılık var içimde. Ev içinde aynı anlaşmazlık başladı. Yaşadığımız olayın stresi ile ailemin üstüne haddinden fazla gidiyorum. Çok üzgünüm. Ben dolandırıldım, bambaşka arkadaşların dolandırılmasını istemiyorum. artık asla internetten ahzüita yapmam, tıpkı ceket bile almam. Bırak ceketi kendime bağırsak çamaşırı birlikte almam. Bayramımız birinci gününden itibaren incitici gibi geçti. Kurban kestim ama kurbanımın dahi tadını alamadım. Ben devletimizden bu insanların bir zaman geçmiş yakalanmalarını istiyorum” diye konuştu.

Share: