İmam ve Müezzinler, ne kriterlere göre nakil oluyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı gayrı amme kurumlarından ayrımlı benzeri usulle aptal işlemlerini gerçekleştirmekte… Tıpkısı çokça kamu kurumu bakım puanı esasına bakarak nakil yaparken Din yeniden sınav yapmaktadır

Ilmek İşleri Başkanlığı değişik amme kurumlarından ayrımlı tıpkı usulle akıllı işlemlerini gerçekleştirmekte… Aynı çok amme kurumu hizmet puanı esasına bakarak nakil yaparken Din baştan sınav yapmaktadır.

Aşağıda önder dil cambazı ve müezzin kayyımların nakillerinin pekâlâ yapılacağını gösteren benzeri açıklamaya kayran verilmektedir.

1- Din İşleri Başkanlığı Imtihan Yönetmeliğinin 7.maddesindeki hükme göre gelişigüzel kamer ilana çıkılması ve sınav yapılması gerekmektedir. Seçkin ayın 10 ile 15 arasında İl Müftülükleri, DİBBYS sistemi üzerinden Bulutsuz takım tanımlaması yapar ve ilana çıkılır. Görevliler DİBBYS şifreleri ile degaje kadroları görebilir ve sınava başvurabilirler. Fakat sınava başvurabilmek 30 puan edinilmiş kriteri gerekmektedir. Bu benek, MBSTS Puanın %40 ile Başkanlığın belirlediği Müktesep istimara formunda oluşan toplanmış puanın %20’sinin toplanmından oluşmaktadır. Bu iki benek toplanarak, 30 edinilmiş fakül kriterine ulaşılmaktadır.

2- Her ayın önceki Salısı, ne gününe denk gelirse o zaman ilgili İl Müftülüğünde imtihan yapılır ve sınavdan iki dönme sonradan DİBBYS sisteminden görevliler şifreleri ile giriş yaparak imtihan sonuçlarını öğrenebilirler. tam puan düzlük görevliler belirtilen devir aralığında tekrar DİBBYS sitemi üzerinden yeğleme yaparlar ve arz güdük sürede İl müftülüğü tonga işlemini yaparak atamayı gerçekleştirir.

3- Tıpkı değişik bap yerine iki ay İl Müftülükleri vasıtasıyla sıkışık zar edilip isteyen çıkmaması halinde Diyanet İşleri Başkanlığı Tayin ve Göçüşme yönetmeliğinin 18/1-ç maddesi gereği D grubu camilere MBSTS puanı 50 olması üzere görevlinin dilekçe ile İl Müftülüğüne başvurması halinde ataması sınavı beklemeksizin yapılabilir.

Share: