İlkokul öğrencisinin otobüs durağına astığı abece duygulandırdı

Gümüşhane’üstelik bire bir beş öğrencisi tarafından yazıldığı değerlendirilen ve otobüs durağına asılan “Sokak hayvanlarımıza önem verdiğimiz kadar kimsesiz insanlara üstelik lütfen ehemmiyet verelim” sözleriyle başlayan pusula duygulandırdı.

Hasanbey mahallesinde bulunan Dumlupınar İlkokulunun karşısında saha kayran otobüs durağına ilkokul öğrencisi marifetiyle yazıldığı ve asıldığı değerlendirilen yazı okuyanların kalp yoğun anlar yaşamasına bozukluk oldu.

Bölgede tutum fail tıpkısı yurttaş eliyle tanıdık ve içerisinde meskenet çeken çocuklarla numara geçilmemesi gerektiği ifadeleri vadi alan alfabe durakta otobüs muntazır vatandaşların bile dikkatini çekti.

Vatandaşlar yetkililerden yazıyı yazan beş öğrencisinin bulunarak gerekseme sahibi ise yardım edilmesi talebinde bulundu.

Mektubu yürüyüş yaparken ayırt eden ve okuduğu aktarılma uyuyamadığını rapor eden Altan Gümüşhaneli ise “Mazi buradan geçe bu yazıyı gördüm. Et Kafalı dönerken tıpkısı henüz gördüm okudum ve bu akşam uykusuz kaldım. Çok huzursuz oldum. Bu bala ne pres durumdaki bu yazıyı buraya yazmış. Derecesiz üzüldüm. Ayrımsız kamuoyu oluşturup insanlara bindi olalım. İlimizde bu durumda olan çok öğrencimiz ve insanlarımız var. Umuyorum ilgililer ilgi gösterirler dayanaklık etmek için. Bu çocukla dolma geçilmiş, arkadaşları dümen esbak onunla. O orada yaralandı onun zarfında geldi yazıya döktü. ‘Aç insanlarla dalavere geçmeyin’ diyor. Ego çok alındım. Ego dahi meskenet çektim, onu çok iyi anlıyorum. Ona vurmak istiyorum” diye niteleyerek konuştu.

İlkokul öğrencisi vasıtasıyla yazıldığı değerlendirilen yazıda şu ifadelere meydan verildi:

“Merhabalar hepinize. Sokak hayvanlarına ehemmiyet veren insanlarımıza teşekkürümüz çoktur. Sokak hayvanlarımıza önem verdiğimiz kadar geda insanlara de lütfen önem verelim. Zavallı insanlarla dalga geçmeyin hem onlar çok üzülür hem dahi siz dahi onlar hangi çektiyse çekersiniz. O yüzden lütfen böyle tıpkı madde yapmayınız. Hem de onlarla dalavere geçince ne kazanıyorsunuz. Geçelim onlar hakkında bilmeyenlere bilgi vermeye. Onlar birlikte ayrımsız çıkmaz hayvanları üzere açgözlü ve susuz tıpkı şekilde ümit bekliyorlar. Sizden haddinden fazla madde istemiyorlar ki. Siz nasıl evinize aşındırmak götürüyorsanız, çocuklarınıza bağış alıp onları bahtiyar ediyorsanız onlar illet evine savuşturmak alıp, çocuklarına dürü alıp onları mutlu edemiyor. Çünkü onların parası namevcut. Ara Sıra insanlar üstelik der kim tamam aldatmak neyse birlikte oyuncak ne ilişik demesin. Tıpkısı çocuğun mutlu olmaya hakkı bulunmayan mu? Yoksul yavru buraya kısırlık çekeyim diyerek mi geldi. Yoksa Tanrı onu verimsizlik çeksin diyerek mi yolladı? Lütfen onlara müzaheret deri.”

Mavera yandan ekol çevresinde yeniden öğrenciler eliyle yazıldığı değerlendirilen ve hayvanlara eziyet edilmemesi yönünde mesajlar içeren mektuplar belirleme edildi. – GÜMÜŞHANE

Share: