İlhan Taşcı: “Rtük Başkanının Arka Kurulun Bilgisi ve Kararı Olmadan Televizyonları Arayıp Hareket İçin Müzaheret Kampanyası Yapmamaları Talimatı Vermesi…

Radyo ve Monitör Eğin Müesses (RTÜK) üyesi İlhan Taşcı, “RTÜK Başkanının Ense Kurulun bilgisi ve kararı olmadan televizyonları arayıp yer sarsıntısı için arkalama kampanyası yapmamaları talimatı vermesi hukuken geçersizdir, vicdanen üstelik akseptans edilemez. İnsanların bir yudum akarsu için çırpındığı günde bergüzar kampanyasını ötelemek benzeri beyin tutulmasıdır” açıklamasını yaptı.

RTÜK Üyesi İlhan Taşcı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in göstergeç kanallarını arayarak zelzele üzere arkalama kampanyası programı yapmamaları yönünde komut verdiğini açıkladı.

Taşcı’nın sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı izah şöyle:

“RTÜK Başkanının Üst Kurulun bilgisi ve kararı olmadan televizyonları arayıp sarsıntı amacıyla müzaheret kampanyası yapmamaları talimatı vermesi hukuken geçersizdir, vicdanen dahi akseptans edilemez. İnsanların tıpkı yudum su amacıyla çırpındığı günde ihsan kampanyasını ötelemek tıpkısı us tutulmasıdır.”

Habertürk programcısı Fatih Altaylı, bu akşam ezanı Ayrımsız Hareket Özel programında; “Bu akşam yerel yabancı sporcular, aksiyon adamları selen adamları ile depremzedeler amacıyla benzeri müzaheret yayını yapacaktık. Amacımız beş altı bin pare konteyner ocak almaktı. Serencam dakikada RTÜK’ten benzeri buyruk geldi ‘Yapmayın’ dediler” açıklamasını yapmıştı.

Share: