Iğdır ve Kars’tan 207 korucu ve gedikli sarsıntı bölgesine gönderildi

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremler nedeniyle Iğdır ve Kars’tan 195 güvenlik korucusu ile 12 gedikli yer sarsıntısı bölgesine sevk edildi.

Depremin etkilediği alanlarda arama ve istirdat çalışmalarına gelmek amacıyla Iğdır İl Jandarma Komutanlığında vazifeli Afet ve Acil Format Eğitimi almış fahri 150 güvenlik korucusu ve 12 astsubay zelzele bölgesine gönderildi.

Ekipleri sâri eden İl Kurnaz Başkan Yardımcısı Albay Bulunmaz Demirhan, personele hitaben yaptığı konuşmada, 10 ilde olağanüstü nakız car edildiğini hatırlattı.

Birkaç ilde hasar olduğunu tabir fail Demirhan, “İçişleri Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda sizleri sarsıntı bölgesine göndereceğiz. Esbak 50 şahsiyet gurubumuzu gönderdik. Az Buçuk önceki onlardan sevindirici bilgi aldık, 2 kadın mağdurumuzu kurtarmışlar. Bunun bile sevincini yaşıyoruz. Hepinize gönüllü adına katıldığınız amacıyla teşekkürname ediyorum.” dedi.

Iğdır Asayiş Korucuları Başkanı Mehmet Abiş üstelik asayiş korucuları kendisine herhangi bir devir göreve amade olduklarını, devletin emrinde fahri olarak hareket bölgesine gittiklerini söyledi.

Kars’tan birlikte yer sarsıntısı bölgelerinde müzaheret amaçlı 45 güvenlik korucusu gönderildi.

Share: