Icra Vekili Selçuk yeni benzeri engelli ataması için tarih verdi

Selçuk, “Amacımız mesafe ayında tıpkı nasıp henüz muktedir olmak. Ama bizim nasıp yapmamız amme gelgel ve kuruluşlarımızın o kotayı açmasıyla bile alakadar. Teşrinievvel ayının sonuna kadar bu süreç tamamlanacak. Onların açtığı kotaya göre üstelik tığ atamamızı yapacağız.” diyerek konuştu

TBMM Çekim ve Bütçe Komisyonu’nda Ev, Faaliyet ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde Sülale, Himmet ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk soruları yanıtladı.

– Mânialı vatandaşların atamaları

Aile, Düzentileme ve Içtimai Hizmetler Bakanı Selçuk, mânialı vatandaşların atamalarının 57 bini aştığına dikkati çekerek, EKPSS’nin müstevli sürecine balya gelmesi sebebiyle ertelendiğini anımsattı.

Selçuk, “Amacımız mesafe ayında bire bir atama henüz yapabilmek. Ama bizim tayin yapmamız kamu gurur ve kuruluşlarımızın o kotayı açmasıyla da müteallik. Teşrinievvel ayının sonuna kadar bu proses tamamlanacak. Onların açtığı kotaya bakarak bile tığ atamamızı yapacağız.” diye konuştu.

Nazır Selçuk antrparantez 1106 SMA hastasını kalın kafalı ifa kapsamındaki ilacı üzere 190 milyon avroluk ifa gerçekleştirdikleri bilgisini paylaştı.

Komisyonda, Aile, Düzentileme ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Mesleki Uzluk Kurumu, Ihtişam Personel Başkanlığı, Sosyal Düzenlilik Kurumu ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün 2021 yılı bütçeleri akseptans edildi.

Share: