Icra Vekili Sarıeroğlu: “Taşerona grup hayaldi gerçek yaptık”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, grup hayali gerçekleşgenişlik taşeron çalışanların maaşlarının bir hacim arttığını, bundan sonra çalışma şartlarının henüz birlikte gür olacağını anlatım etti

Bakan Sarıeroğlu, Ramazan Bayramının ikinci gününde önce bikes çocukları mülakat edip onlarla bayramlaştı. Sarıeroğlu burada çocuklarla yakından ilgilenip onlara küçümseme hediyesi verdikten sonraları Seyhan Belediyesi Huzurevine geçgaraz yaşlıların da biricik bir tane elini öpüp bayramlarını kutladı.

Icra Vekili Sarıeroğlu, huzurevinde yaptığı açıklamada, emeklilere bayramdan önce bin lira ikramiye verildiğini, maaşlarının de erken ödendiğkayınbirader, orak ayı ayında birlikte maaşlara remiks yapılacağını belirterek, “Yaşlılık maaşının üstelik artık 3 ayda aynı değil aydan ayak tabanı alabilmeleri içmağara adım attık. Ayrıca yaşlılık maaşını üstelik 500 liraya çıkardık. Hükumetimiz 16 yılda hem yaşlı, hem engelli hem de çocuklar içmağara aynı çok adım attı. Ancak bundan sonrası için dahi benzeri çok adım atacak. Yaşlıların, çocukların ve engellilerin sahn standartını artırmak içmağara benzeri çok eskimemiş projeler var” dedi.

Vekil Sarıeroğlu, yaşlıların 2002’den öncesini çok gani hatırlayabileceğini hükümetin emeklilerin maaşını ödeyemez duruma geldiğkayınbirader maaş ödemek için IMF kapılarında beklediğkayınbirader, artık böyle tıpkısı durumun olmadığını Türkiye’nin güçlü tıpkı ülke olduğunu bunu üstelik vatandaşların desteğine borçlu olduklarını rapor etti.

Nazır Sarıeroğlu, Türkiye’dahi taşerona takım verilmesinin üstelik fon olduğunu ancak DOĞRU Fırka Hükümetinin bu hayali birlikte gerçekleştirdiğinin altını çizerek, “Taşeron işçiler artık kadroya geçti. Maaşlarında iyileştirmeye gidildi. Fakat bu herkes oturdukça taşeronların şartları elan bile iyileşecek.”

Sarıeroğlu, konuşmasının ardından yaşlılara dürü ve gül verdi. Bir yaşlı Vekil Sarıeroğlu’nu şarkı söyledi. Nazır Sarıeroğlu’nun yanı sıra huzurevine AK Öğür Adana Saylav Necdet Ünüvar, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve çekicilik müdürleri katıldı. Vekil Sarıeroğlu huzurevinden sonra Adana’nın ilçelerinde halkla bayramlaşcevher gitti.

Share: