ICRA VEKILI KURUM: İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN ETKİLERİNİ AZA İNDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

YER, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Misyon Hava, “İklim değişikliğinin etkilerini aza indirecek gerek endüstri, lüzum yenilenebilir enerji alanında, tarımda, turizmde ve bilcümle alanlarda 2053’e ilişkin bire bir maksat ortaya koyduk ve bu murat doğrultusunda çalışıyoruz” dedi.

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Tasavvur Gelgel, bire bir sıra görüşme için geldiği Giresun’dahi gençlerle buluştu. Bulancak Kavim Bahçesi’nde gençlere seslenme fail Icra Vekili Alım, DÜRÜST Fırka hükümeti namına 20 yıldır seçkin alanda yenilikler yapmaya himmet gösterdiklerini söyledi.

Türkiye’bile akıbet yıllarda iklim değişikliğinin etkilerinin tedricen arttığına dikkat çeken Nazır Alım, “Eş evimiz, dünyamız ısınıyor ve bu ısınmayla alay malay iklim değişikliğinin etkilerini sellerle, yangınlarla, hortum, fırtına kabilinden kıyamet olaylarıyla yaşıyoruz. Geçmişe baktığınızda maalesef yaşanan afetlerin altında kalan ayrımsız Türkiye vardı. Hamdolsun zaman Sayın Cumhur Reisi’mızın liderliğinde imdi afetle arz hızlı şekilde savaşım veren, vatandaşın ihtiyaçlarını, taleplerini arz acul şekilde karşılayan bire bir Türkiye var. İklim değişikliğinin etkilerini örgen indirecek lüzumlu uran alanında, lüzumlu yenilenebilir enerji alanında, lazım tarımda, lüzumlu turizmde ve bilcümle alanlarda 2053’e ilişkin aynı kasıt ortaya koyduk ve bu amaç doğrultusunda çalışıyoruz. Elan akman dünyaya erişebilmek namına de yeşil alanlarımızı, yutak alanlarımızın sayısını, miktarını artırıyoruz. Budun bahçelerimiz bile bu anlamda üretilen emisyonları yutacak alanlar. O yüzden üstelik haddinden fazla çok koskocaman. Tığ bugüne kadar 81 ilimizde 72 milyon metrekare yıpranmamış yeşil düz kazandırdık” diyerek konuştu.

‘SIFIR ATIK’

Icra Vekili Gurur, konuşmasının devamında, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde düzenlenen ‘Sıfır Atılan’ projesinin, perşembe günü 105 ülkenin desteğiyle Konfedere Milletler Umumi Kurulu’nda akseptans edildiğini ve rastgele sene 30 Mart’ın ‘Sıfır Atılan Günü’ yerine ilan edildiğini söyledi.

Gençlere istihdama yönelik projeler geliştirdiklerini birlikte ifade fail Nazır Gelgel, “2023’teki hedefimiz 50 bin gencimize istihdam tasarlamak. Bunun kestirmece 3 binini bakanlığımızda personel girmek üzere muhtelif birimlerimizde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Öte yandan Gaye Hava, gençlerin Reisicumhur Erdoğan ile müzakere talebine fiyat ise Giresun’üstelik yapılacak bir programda tanıştırabileceği sözünü verdi.

Share: