Icra Vekili Karaismailoğlu: Bin minibüsün daha dönüşümü üzerine çalışmamız var

Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Kağıthane Yahya Eksiksizlik Mahallesi Akarsu Parkı açılışına katıldı. Nazır Karaismailoğlu, açılış sonrasında tıpkısı araya geldiği BeşiktaşGültepe hattı minibüsçülerinin sorularını yanıtladı.

Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Doğru Parti İl Başkanlığı’nın ‘Yüz Yüze 100 Gün’ programı kapsamında zaman Kağıthane’deydi. Bakan Karaismailoğlu, evvel kendisine Gürsel Mahallesi Muhtarlığı’nı mülakat etti, mahalle esnafına uğradı. Yahya Kemal Mahallesi Su Parkı açılışına katılan Icra Vekili Karaismailoğlu’na Kağıthane Kaymakamı Tahir Mecnunca, Kağıthane Belediye Reisi Mevlüt Öztekin zevcelik etti.

“İSTANBUL’A VE İSTANBULLULARA HİZMET AMACINDA BİZ FAKAT KENDİMİZLE YARIŞIRIZ”

Su parkının açılışında konuşan Nazır Karaismailoğlu, “DOĞRU Fırka’de ideolojiye değil, insana bakım var. Belediyecilik anlayışımızda üstelik bu hakeza. Bakın güzeşte sene ülkemiz iri yangınlar, hâkim felaketleri yaşadı. Iri benzeri yıkıma hastalık olan sonuç yılların sunma iri afetlerini yaşadık. İlk günden itibaren başta Sayın Cumhurbaşkanımız almak için, bakanlarımız, milletvekillerimiz ve yerel yönetim unsurlarımızla selden etkilenen vatandaşlarımızın yanı sıra ve yakınında olduk. İki idrak arasındaki farkı görüyorsunuz. Bir yanda halka hizmeti hakka bakım namına gören bizler, farklı tarafta akim kadrolarla İstanbul’u başarısızlığa sürükleyenler. Tıpkı İETT otobüsünü dahi işletemeyen beceriksizler, milletin derdiyle dertlenmeyip, afiyet peşinde koşan hareket bilmezler. İstanbul’a ve İstanbullulara hizmet önünde tığ ancak kendimizle yarışırız. İstanbulluların hizmetine verdiğimiz özellikle Marmaray ve ayrıksı yer altı treni hatlarına ekleme adına, şu anda da İstanbul’üstelik 7 hatta raylı herkes imal çalışmalarımız vahim benzeri şekilde devam ediyor” dedi.

Törendeki konuşması sonrası su parkını gezen Karaismailoğlu, burada basketbol oynadı.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU MİNİBÜS KULLANDI

Nazır Karaismailoğlu, BeşiktaşGültepe hattında müteharrik minibüsçüleri müzakere etti. Gelişmemiş bir konuşmanın ardından minibüs esnafının sorularını yanıtlayan Icra Vekili Karaismailoğlu, minibüs kullandı.

“BİN MİNİBÜSÜN HENÜZ DÖNÜŞÜMÜ KONUSUNDA ÇALIŞMAMIZ VAR”

Vekil Adaletli Karaismailoğlu, “Bizim yönetimimiz zamanında minibüsçüsüyle, taksicisiyle seçkin ahit derinti yapıp talepleri alıyorduk. Bizim UKOME’deki arkadaşlarımız mukteza çalışmaları ve istişareleri sizlerle yapıyorlar. en üst bu taksi-minibüs dönüşümü olsun, ihtimal bunları daha dahi yükseltmek geçişsiz. O konuda da tekrar bizim çalışmalarımız var” dedi. Minibüslerin taksi dönüşümüne ilişik istifham konusunda Vekil Karaismailoğlu, “Kurayla bu gelişim çekildi ve yapıldı. Orada de biliyorsunuz, benzeri yıl bu işi süründürdüler. Israrlarla yaptılar, böylece yaptılar bu işi. Gine tıpkı şekilde bin kıta henüz minibüsün dönüşümü üstüne çalışmamız var. Orada bile arkadaşlarımız, uray yönetimiyle konuşuyorlar. Muayyen bire bir müddet içerisinde dönüşümü yapmak üzere çalışmalarımız devam ediyor” diyerek konuştu.

Share: