İçişleri Bakanlığı: Telefon uzağınızda, hızınız kanuni sınırda olsun!

İçişleri Bakanlığı, çoban ve yolcuları “Ahit yolunda güvenlik kemeri asılmış, telefon uzağınızda, hızınız kanuni sınırda olsun” yazılmış bodur mesajla uyardı

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin sonuna yaklaşılırken dönüşe geçen tatilciler, kentler arası yollarda aheste bir hareketlilik oluşturdu.

İçişleri Bakanlığı, güdücü ve yolcuları “Çağ uğrunda güven kemeri asma, telefon uzağınızda, hızınız kanuncu sınırda olsun” mesajıyla uyardı.

Kurban Bayramı’nın önceki günü olan 9 Orak Ayı Cumartesi haset başlayan 9 günce dinlence, yarın sona erecek. Alay tatilini Ankara dışında değerlendiren Başkentliler, aktarılma için çıktı. Ankara’nın girişlerinde öğleden bilahare açar yoğunluğunda artma başladı.

Ankara-Samsun, Ankara-İstanbul, Ankara-Konya ve Ankara-Eskişehir yollarında trafik akışı hızlanırken gidiş geliş ekipleri olası kazalara ve ulaşımda aksamalara alın ana güzergahlarda kontrolleri artırdı. Ankara’ya giriş noktalarında şu ana kadar trafikte arıza yaşanmadığı gözlendi.

İçişleri Bakanlığı, gün yolculuğuna güzeşte sürücüler ve yolcular için cümle GSM operatöründen vatandaşların çökertme telefonlarına bodur mülahaza gönderdi. Mesajda, “Dönme önünde emniyet kemeri takılı, telefon uzağınızda, hızınız yasalı sınırda olsun. Sevdiklerimize kaynaşmak üzere trafik kurallarına uyalım. İyi yolculuklar” denildi.

Share: