İçişleri Bakanlığı, 1.772 şahsiyet alımda, oluşan KPSS aya puanlarını açıkladı

İçişleri Bakanlığı, 1.772 şahsiyet personel alımında KPSS puanına bakarak yer erdemli adaylardan elde etmek için sözlü sınava mütezayit 5 katı adayı açıkladı. Memurlar.net adına oluşan asgari KPSS taban puanlarını titr bazında yayımlıyoruz.

MEMURLAR.NET’İN NOTU: İçişleri Bakanlığı 2020 KPSS puanlarına göre 21’i kalıp, 1751’i dışarılık oluşmak üzere 1772 nefis personel kurum ilanına çıkmıştı. İlan metni amacıyla tıklayın. Kamu kadrolarda, yer efdal KPSS puanlı 5 allahsız aday namzet sınava alımacaktır.
Büro personeli ve Davet Istikbal Personeli (Değişik) amacıyla vakit kaybetmeden lisans/önlisans mezunu olma şartı aranıyordu. Sektör personeli namına 217, Davet Istikbal Personeli (Diğer) namına ise 662 can alınması planlanmıştır. Bu iki unvanda oluşan aya KPSS puanları gayrı personel alımlarında oluşacak aya benek üzere düşünüm verecektir.

Memurlar.net olarak, taşra birimi için zar edilen kadrolarda oluşan aya paunları aşağıya biricik yegâne çıkardık. Dileyenler, unvanların konusunda tıklayaak henüz tafsilatlı listelere bakabilir.

İŞTE İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ AÇIKLAMASI

1- KPSS fakül türüne bakarak zar edilen hatır sayılarının 5 gâvur namzet arasına giren en son aday ile bire bir puana sahip namzet/adaylar da listeye karışma edilmiştir.

2- Yayımlanan bu listelerde düzlük düzlük adaylara ilgili tercih ettikleri pozisyonun bulunduğu imtihan komisyonlarınca başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları 08-12 Gücük Ay 2021 tarihleri ortada incelenecek olup, müracaat şartlarından rastgele birini yahut birkaçını taşımayan adaylara başvurularının reddedildiği İş Talep Formunda bildirme ettikleri cep telefon numaralarına SMS kendisine, yakın adreslerine birlikte e- misil kendisine bildirilecektir. Bu nedenle adayların tamlanan tarihler beyninde sms ve e- kez adreslerini izleme etmeleri gerekmektedir.

3- Başvurusunun bu aşamada reddedildiğini öğrenen namzet/adayların itiraz için yeryüzü geç iki ahit içerisinde (himmet saatleri içre) yeğleme ettikleri pozisyonun bulunduğu il el abece işleri müdürlüğüne itiraz edilen hususların belgelendirilmesi kaydıyla başvurmaları gerekmektedir.

4- Belirtilen itiraz süresi içerisinde itiraza hastalık olan hikmet /belgeyi ibraz etmeyen/edemeyen adaylar her doğruluk talebinde bulunamayacak olup, bu nedenle oluşabilecek adalet kayıplarından adayların kendileri sorumlu olacaktır.

5- Süreç tamamlandıktan sonraları başvurusu kabul edilen adaylara ilişik herhangi bir il ve konum unvanı için KPSS fakül türüne göre antre (namzet) sınavına katılmaya doğruluk kazanan adaylara ait toprak bazlı listeler ile günlü katılım listeleri Bakanlığımız genel ağ sitesinde car edilecek olup, ilanda tamlanan Melfuf-2 tabloda meydan düzlük Bölgesel Sınav Merkezlerinin vilayet internet sitelerinde bile tıpkısı tarihte yayımlanacaktır.

Sonuçlar amacıyla TIKLAYINIZ

BAKANLIK EŞKÂL TEŞKİLATI

Tahsil Düzeyi: Lisans

Arşiv Uzmanı
Avukat
Çözümleyici
Bilgisayar Mühendisi
Neşelilik-Elektronik Mühendisi
Harita Mühendisi
Makine Mühendisi
Kent Plancısı

Öğrenim Düzeyi: Civar Lisans

Bölüm Personeli
Teknik Adam (Harita)

Öğrenim Düzeyi: Lise

KAPAT X

Bindi Personeli (Sürücü) (Arz düşük KPSS puanı 89,7)

—————————-

BAKANLIK DIŞARILIK TEŞKİLATI

Tahsil Düzeyi: Lisans

Avukat (Yeryüzü bağan KPSS puanı 90,47204)
Elektronik Beyin Mühendisi (Sunu bağan KPSS puanı 84,65252)
Elektrik-Elektronik Mühendisi (Yer düşük KPSS puanı 88,41253)
Seksiyon Personeli (Sunma bağan KPSS puanı 86,25739)
Davet Istikbal Personeli (En bağan KPSS puanı 80,46225- AYDIN)

Öğrenim Düzeyi: Dolay Lisans

Yapımcı (Genişlik bağan KPSS puanı 60,51715)
Teknikçi (Elektronik Beyin) (Yer bağan KPSS puanı 84,3803)
Bölüm Personeli (Genişlik düşük KPSS puanı 82,80773)
Davet Istikbal Personeli (Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü) (Sunma düşük KPSS puanı 60,00813)
Çağrı Gelecek Personeli (Gayrı) (Yeryüzü bağan KPSS puanı 80,75816- ARTVİN)

Öğrenim Düzeyi: Lise

Teknikçi (Cümbüş-Elektronik) (En düşük KPSS puanı 77,20587)

Share: