İçişleri, 1772 nefis alımda, namzet sınav günlerini zar edecek

İçişleri Bakanlığı 1772 kontratlı personel alımında adayların sözlü sınava girecekleri günleri 5 Mart itibariyle zar edecek. Tarihli ortaklık listeleri valiliklerin internet sitelerinde duyurulacak.

İçişleri Bakanlığı’ndan sözlü sınavlara dayalı yapılan açıklama

2021 Yılı İçişleri Bakanlığı Şekil ve Taşra Teşkilatı 4/B Sözleşmeli Personel Alımı Antre (Aday) Sınavı İle İlgili Brifing

Bakanlığımız tarz ve dışarılık teşkilatı üzere ilan edilen pozisyonlara başvuruda mevcut adaylardan; temas iklim ve tavır unvanı üzere 2020 yılı KPSS fakül türüne bakarak yeryüzü faziletli puana topluluk adaydan koparmak için ilan edilen kalıp sayısının 5 gâvur adaya ilişkin mülk ve şöhret bazlı listeler tahsil durumuna bakarak (Lisans, Civar Lisans ve Lise) 08 Gücük Ay 2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Yayımlanan listelerde vadi düzlük adaylara ait yeğleme ettikleri pozisyonun bulunduğu imtihan komisyonlarınca; referans şartlarını taşıyıp taşımadıkları 08-12 Küçük Ay 2021 tarihleri arasında incelenmiş olup, itiraz süresi içerisinde itiraza sebep olan bilgelik/belgeyi ibraz etmeyen/edemeyen adayların başvuruları reddedilmiştir.

Başvurusu akseptans edilen adaylara ait temas devlet ve gidiş unvanı için Antre (Namzet) Sınavına Katılmaya Kak Kazanan Adaylara Ilişkin İl Bazlı Listeler ile Günlü Katılma Listeleri 05 Mart 2021 tarihinden itibaren Bakanlığımız genel ağ sitesinde ve Bölgesel Sınav Merkezlerinin bulunduğu Il internet sitelerinde ilan edilecektir.

ÖNEMLE DUYURULUR.

PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Share: