Hisarcıklıoğlu: TOGG’un fabrikasının açılışını 29 Ekim’de gerçekleştireceğiz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘İnşallah bu sene 29 Ilk Teşrin’de, bütün koca hakları bizim olan TOGG’un fabrikasının açılışını gerçekleştireceğiz’ dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Tecim Borsası ile Yozgat Tecim ve Endüstri Odası eliyle planlı ‘Ekonomiye Ayar Katanlar’ ödül törenine karışmak için Yozgat’a geldi. Yozgat Tecim Borsası’nın bakir hizmet binasının açılışını gerçekleştiren Hisarcıklıoğlu, peşi sıra dürü törenine geçti.

Ödül töreninde mütekellim Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil TOGG’un Bursa Gemlik’teki fabrikasının açılışının 29 Teşrinievvel 2022’de yapılacağını belirterek, “Türk insanının büyük benzeri hayali vardı, 110 yıllık, 120 almanak. Kendi otomobilini etme hayali. 60 yıl ilk nısıf yolda kaldık. O sebepten, bu sebepten. Allah baht ederse inşallah bu sene 29 Ekim’de, bilcümle şahsiyet hakları bizim olan TOGG’un fabrikasının açılışını gerçekleştireceğiz. Yüzde 100 elektrikli, bilcümle hakları bizim olan Türkiye’nin olan otomobilini dünya piyasasına bile sunmuş olacağız. Mart ayında hep bu arada binmeye başlayacağız. Yozgat’ın yollarında üstelik TOGG’u göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Share: