HDP yer başkanı dahil 31 dirilik gözaltına makbuz

Mersin’de yıldırı örgütü PKK/KCK’ya yönelik “Temizleme Operasyonu” başlatıldı. Murakabe kararı verilen 31 şüphelinin beyninde HDP İl Başkanı Bedriye Kuş’un dahi bulunduğu öğrenildi

Mersin’birlikte yıldırı örgütü PKK/KCK’ya müteveccih “Arıtma Operasyonu”nunda, aralarında HDP İl Başkanı Bedriye Kuş’un dahi bulunduğu 21 berbat gözaltına makbuz.

İl Inanma Müdürlüğü Terörle Savaşım Şubesi ekiplerince, yıldırı örgütlerinin gösteri ve faaliyetlerinin açıklanmış edilmesi üzere çalışma yürütüldü.

Çalışma kapsamında Türkiye’nin eksen ötesindeki başarılı operasyonlarını baltalamak üzere sosyal medya üzerinden yıldırı örgütünün gösteri ve faaliyetlerini, yapılarını ve mensuplarını övücü paylaşımlar yapıldığı belirlendi.

Terör örgütleri YPG ve MKP’yi müzahir paylaşımların de yapıldığı saptanan çalışmalarda zanlıların kimlikleri belirleme edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığınca, aralarında HDP İl Başkanı Bedriye Kuş ve Akdeniz Belediyesinin HDP’li Divan üyeleri Nevzat Baran, Yüksek Tanrıverdi, Nuriye Arslan ve Mehmet Bitkin’in da bulunduğu 31 karanlık hakkında denetim kararı verildi.

Zanlıların adreslerine şafak vakti “Tasfiye” adı sunulan faaliyetler düzenlendi. senkronik baskınlarda kâh adreslere “koçbaşı” kullanılarak girildi.

Dron destekli operasyona tahminî 500 polis katılıyor.

Hususi harekat polisleri, operasyon yapılan bölgelerdeki sokakların antre ve çıkışlarında tafsilatlı namlulu silahlarla önlem aldı.

– HDP İl Başkanı gözaltında

Operasyonda, HDP İl Başkanı Kuş ve Akdeniz Belediyesinin HDP’li Sedir üyeleri Yağmur, Tanrıverdi, Arslan ve Bitkin’in dahi aralarında bulunduğu 21 kaba gözaltına makbuz.

Ekiplerin adreslerdeki aramalarının bitmeme ettiği operasyonda, firari 10 zanlının yakalanması amacıyla icraat sürüyor.

Share: