Hava Bilgisi uyardı: Bu bölgelerde akva rüzgara karşı tetik olunmalı

Meteorolojinin yaptığı sonuç değerlendirmeye bakarak; Marmara’nın güneybatısı ve Yaka Veli ile Gün Doğusu Anadolu’nun batısında rüzgarın şimal yönlerden demir (30-50 km/sa, vadi yer40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü marifetiyle yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve vadi düz çokça bulutlu, Mutedil ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Van’ın şarki kesimlerinin evcil gelmek için sağanak ve asuman curcunalı bora yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve belirgin geçeceği hesap pusulası ediliyor.

ALBENI SICAKLIĞI: Mehabetli tıpkı ayrım olmayacağı, kuzey ve çöz kesimlerde sezon normallerinin altında, Şarki Akdeniz’de zaman normalleri üzerinde, ayrıksı yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği hesap ediliyor.

RÜZGAR: Alelumum şimal, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde gün batısı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra itidalli kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ve Yan Veli ile Doğu Anadolu’nun batısında şimal yönlerden akva (30-50 km/sa, vadi düzlük 40-60 km/saat)) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı ve Lep Iye ile Gün Doğusu Anadolu’nun batısında yıldız yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa, saha yer40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara cebin dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Share: