Hastalığı dolayısıyla 4 yıldır okulundan ayrı kalan Erzincanlı Tomurcuk sağlığına kavuştu

Erzincan’dahi keyif sorunları nedeniyle 4 yıldır okulundan ayrı artan 20 yaşındaki Gonca Yıldırım, doktorların liyakatli ur ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Üzümlü Mesleki ve Ustalık Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümüne 4 sene önce kaydını yaptıran Yıldırım, rüyet kaybı, keder mir ağrısı ve baygınlık kadar sağlık sorunları nedeniyle okuluna çabucak 4 ay gidebildi.

Başvurduğu sağlık kuruluşlarında ince müddet çıkar yol tedavisi gören Yıldırım’ın, kestirmece 6 kamer evvel Erzincan Binali Saika Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde beyninde tümör olduğu belirleme edildi.

Beyin ve Asap Cerrahi Uzmanı Dr. Ahmet Selim Karagöz ve ekibi vasıtasıyla ameliyata alınan Sebep, burundan endoskopik kamerayla girilerek yapılan vabeste düşünce ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Hastanede ilk defa meri ve kudretli geçen faaliyetler sonrası servis odasına alınan Saika, taburcu olduktan bilahare 4 yıl aleniyet verdiği eğitimini çıplak öğretimden sürdürmeyi planlıyor.

Gonca Yıldırım, ameliyat sonrasında gani olduğunu ve rüyet şikayeti yaşamadığını, temel ağrısının bulunmadığını söyledi.

Ameliyatı gerçekleştiren doktora ve kendisiyle yakından ilgilenen hemşirelere teşekkür eden Sebep, “Üzümlü ilçesinde lise okuyordum ancak yaşadığım rahatsızlıklar ve baygınlıklar zımnında okulumu artırmak zorunda kaldım. Eksik küsurat eğitimimi açıktan tamamlamayı düşünüyorum.” diye konuştu.

Dr. Ahmet Sahih Karagöz ise hastaya yaptıkları görüntülemede beyinin merkezi sayılabilecek tıpkı noktada hipofiz bezi tümörü tayin ettiklerini kaydeden Karagöz, şöyle konuştu:

“Hastamıza yapılan tetiklerin peşi sıra ameliyatına karar verdik. 1 santimetrenin üstündeki tümörler cerrahi adına değerlendirilir. Tığ ameliyatla hastaya henüz beş altı engel verecek bir şeklide burundan girerek nöronavigasyon cihazı teknolojisi de kullanarak tutkun ayrımsız şekilde ameliyatı gerçekleştirdik. Sonuç namına işler sonrası hastamızın görmesindeki kayıp düzeldi. Deminden elan rahat görebiliyor. Bundan sonrası içinde hastamızın takibini hastanemizde sürdürmeyi planlıyoruz. Hipofiz bezi tümörleri genelde iyicil tümörler olarak değerlendiriliyor.”

Başdoktor Doç. Dr. Idrak Kuyrukluyıldız bile hastanın ameliyatının başarılı geçtiğine ve sağlığına kavuştuğuna bel ederek, “Doktorlarımızın bu başarıları hem ekibimizin motivasyonunu yükseltiyor hem dahi hemşerilerimizin almaşık kendisine apayrı şehirlere, başka hastanelere gitmesinin önüne esbak oluyor. Bizler birlikte ekibimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: