Hasan Germiç’in kemikleri ölümünden 7 sene sonradan gömülecek

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde ormanlık alanda ot toplayan köylüler tarafından kâin kayırıcı kafatası ve kemikler üstünde yapılan çalışmalar sonucunda, kemiklerin 7 yıl geçmiş kaybolan Hasan Germiç’e ilgili olduğu kesinleşti.

Gümüşhane’nin Palan ilçesi Üçtaş köyünün İmat Kıranı Mahallesi’nde 27 Mayıs tarihinde ormanlık alanda esrar toplayan köylüler herif kafa içi buldu. Açıkgöz ekipleri kafa içi ve kemiklerin Palan’dahi daha geçmiş kaybolan ve teferruatlı aramalar sonucunda bulunamayan 49 yaşındaki Hasan Germiç’e ait olabileceği şüphesi üzerine emek başlattı. Kemikler ve kafa içi kriminal laboratuvara gönderildi. Yapılan çalışmalar neticesinde kemiklerin Palan ilçesinde 24 Teşrinisani 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç’e ilişkin olduğu kesinleşti. Hasan Germiç’in kardeşi Talat Germiç abisinin cinayete kurban gittiği iddialarını üsteleyerek sorumluların bulunmasını isterken, 7 sene sonra abisinin ayrımsız mezarı olacağından yağlık yaşadığı ekşimsi sevinci bile dile getirdi.

“Katiller bayındır gezmemeli, cezasını çekmeli”

Yapılan incelemelerde kemiklerin abisi Hasan Germiç’e ilişkin olduğunu ve abisinin 7 sene sonraları tıpkısı mezarının olacağından âlem buruk bir alay yaşadıklarını söyleyen Talat Germiç, “24 Son Teşrin 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç birlik aramalara karşın hiçbir izine rastlanmamıştı. Bundan 6 kamer önce vatandaşlar tarafından ormanın derin noktalarında mızrap parçalarına rastlanmıştı. Bu araştırmalarda kemiklerin tamamının ormanlık alanda bulunması neticesinde devletimizin görevlileri tarafından İstanbul Adli Tıp’a gönderilerek burada inceleme çalışmaları yapıldı. Bu icraat neticesinde kemik parçalarının abim Hasan Germiç’e ilgili olduğu ortaya artık. Bizim üzere bir mezarının olması önemliydi ancak daha heybetli olan bunu işleyen katillerin abat gezmemeleri, cezalarını çekmesini istiyoruz mecmu temennimiz bu” dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: