Hacettepe üniversitesi e-Devletten alıziyan etmek belgeleri kabul etmiyor!

Hacettepe Üniversitesi öğretim elemanı kadrolarına başvurularda e-devletten alıkazanç karekodlu belgeleri akseptans etmeyeceğkayınbirader, teslim edilecek belgelerin aslı yahut onaylı sureti olmasını istedi. (Merhale: Üniversite bu haberle ilgili düzeltme yapmıştır. Düzeltme haberin içinde düzlük almaktadır)

Hacettepe Üniversitesi tarafından 4 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete’de 59 öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi kadrosu car edilmiştir.

Söz konusu kadrolara başvuracak adayların tasdik etmesi müstelzim mezun belgesi, lisansüstü öğrenci belgesi ile transkriptlerin onaylı olması gerektiği zar metninde belirtilmiştir.

amma velakin, Hacettepe Üniversitesi Ülfet Fakültesi web sayfasından yapılan duyuruda ise, araştırma görevlisi ekip ilanında maksut onaylı belgelerin resmi kurumlarca aslı gibidir yapılmış olması gerektiği, aslı gibidir olmayan, tıpkıçekim olan yahut e-azamet çıktısı olan belgeler ile yapıulan başvuruların geçerli sayılmayacağı anlatım edilmiştir.

Lazım Cumhurbaşkanlığı Ä°dari İşler Başkanlığı tarafından tüm amme kurumlarına gönderilen yazıda, gerekse Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından üniversitelere bildirilen yazıdahi, e-kerem üzerinden alısavuşmak karekodlu belgelerin başvurularda kabul edilmesi gerektiği açıkça ifade edilmiştir. Artık şahsen/el yolu ile başvuruların her an azaldığı, bunun adına elektronik başvuruş yöntemlerinin yeğleme edildiği tıpkısı dönemde Hacettepe Üniversitesi gibi köklü tıpkısı üniversitemizin e-devletten alıkazanç belgeleri akseptans etmediğkayınbirader zar etmesinin üzücü olduğu kadar düşündürücüdür.

Umuyoruz halen başvuruş sürecinin bitmeme ettiği öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi kadrolarıyla ilgili alısavuşmak bu yanlış kararın Hacettepe Üniversitesince düzeltildiğine dair bire bir açıklama yapılarak adayları noter veya başka kurumların kapısında aslı gibidir yaptırtma eziyeti sona erdirilir.

Hacettepe Üniversitesi e-Devlet belgeleri içmağara düzeltme yaptı

Share: