Gün Doğusu Anadolu’da kıvılcım artacakHaritalı

Gün Doğusu Anadolu’da 1 ila 3 paye artacağı, sair yerlerde yetişkin bire bir fark olmayacağı, Ibik Iye ile Akdeniz kıyılarında zaman normallerinin üzerinde, çöz ve şark kesimlerde sezon normalleri altında seyredeceği hesap ediliyor.

METEOROLOJİK ZEVAHIR

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan serencam değerlendirmelere bakarak: Ülkemizin yıldız kesimlerinin modüler ve saha düz çok bulutlanmış, Mağrip Karadeniz kıyıları, Kars ve Ardahan çevreleri, Sakarya’nın bucak kesimleri ile Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in iç kesimlerinin yerli oluşmak üzere boğanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı, diğer yerlerin beş altı bulutlu ve belirgin geçeceği durum ediliyor.

GELGEL SICAKLIĞI: Şarki Anadolu’da 1 ila 3 rütbe artacağı, gayrı yerlerde heybetli tıpkı başkalık olmayacağı, Bucak Iye ile Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin üstünde, iç ve gün doğusu kesimlerde zaman normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle şimal, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da cenup yönlerden hafif, ara sıra mutedil kuvvette, Kıran Iye’de kuzey yönlerden vadi yer güre esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

Share: