Gümüşhane’de 7 yıl ilk kaybolan Hasan Germiç’in kemikleri defnedildi

Gümüşhane’de 7 yıl ilk kaybolan Hasan Germiç’in kemikleri defnedildi

Hasan Germiç’in kemikleri âdeta bire bir tabutta oğluna teslim edildi

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’nin Palan ilçesinde ormanlık alanda fino toplayan köylüler aracılığıyla bulunan herif kafa içi ve kemiklerin 7 sene geçmiş kaybolan Hasan Germiç’e ilişkin olduğunun kesinleşmesinin ardından Germiç ailesi teyit aldıkları kafa içi ve kemikleri defnetti.

Gümüşhane’nin Palan ilçesi Üçtaş köyünün İmat Kıranı Mahallesi’nde 27 Mayıs tarihinde ormanlık alanda esrar toplayan köylüler herif kafa içi buldu. Kurnaz ekipleri kafa içi ve kemiklerin Palan’de henüz önce kaybolan ve detaylı aramalar sonucunda bulunamayan 49 yaşındaki Hasan Germiç’e ilişkin olabileceği şüphesi üstüne düzentileme başlattı. Kemikler ve kafa içi kriminal laboratuvara gönderildi. Yapılan icraat neticesinde kemiklerin Kürtün ilçesinde 24 Kasım 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç’e ilişkin olduğu kesinleşti.

Kriminal laboratuvardan çıkan sonucun peşi sıra, Hasan Germiç’in oğulları Mütehammil ve Mehabetli Germiç ile yakınları zaman Torul Savcılığı’na giderek babalarının kemiklerini almak için muktezi evrakları imzaladı. Henüz bilahare Torul Fehamet Hastanesi’ne giden oğlu Mehabetli Germiç adi aynı tabut içerisinde kendilerine verilen kemikleri alarak cenaze aracına yükledi. Üçtaş köyüne getirilen Hasan Germiç’e ilişik kemikler usulen kılınan cenaze namazının arkası sıra Üçtaş köyü form mezarlığına defnedildi.

“Abimin artık ayrımsız mezarı var”

Hasana Germiç’in kardeşi Talat Germiç, “Yaşanması çokça print benzeri boyut, inandırmak bir o büyüklüğünde yumruk. Allah abime yağmur eylesin. İnşallah yapanların tıpkı an gösterme edilerek, cezalandırılmasını istiyorum. İyi değiliz. Yumruk benzeri buut. Kemikler o dağda yıllarca eksik. Bu on paralık görklü tıpkısı madde değil. Print bire bir kapsam. Yegâne tesellimiz onu defnetmemiz, bir mezarı olması ve yakınlarının başına gelip yakarış edebilecekleri aynı kayran var” dedi.

Öte yandan cenaze namazı öncesinde mütekellim Minval Facia Cami imamı Mahmut Çelimsiz, karşısında bulunan Üçtaş köyü sakinleri ve Hasan Germiç’in yakınlarına hitaben, köylerinin bu lekeden kurtulması gerektiğini ve yalan nakletmek ile benzeri kötülüğü ortaya çıkarmanın önemine akla yatkın aynı müşavere yaptı.

Share: