Gümüşhane Site Konseyi Kadın Meclisi Başkanı kentin biricik avrat muhtar Iştiyak Ay oldu

Gümüşhane Kent Konseyi Avrat Meclisi 4. Seçimli Umumi Kurulu gerçekleştirildi. 5 adayın yarıştığı Seçimli Umumi Kurulda Gümüşhane merkezdeki yegâne eş mahalle muhtarı Heves Ay başkanlığa seçildi.

Şehir Konseyi Karı Meclisi 4. Seçimli Genel Müesses Gümüşhane Belediyesi’nin 4. Katında mevcut nikah salonunda gerçekleştirildi. Genel kurula Gümüşhane Şehir Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ, yıpranmamış dönemde aday olmayan çarkıt Kadın Meclisi Başkanı Aysel Akçay ve Avrat Meclisi Genel Asamble üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının peşi sıra başlayan umumi kurulda Kent Konseyi Avrat Meclisinin kadınların topluma ve yönetime katılabilmesi için kurulmuş haddinden fazla değerli ayrımsız yapı olduğunu söyleyen Site Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ, “Siz çok kıymetli umumi kurul üyelerimizin arasından seçilecek olan kadın divan başkanımız ve icra oturmuş üyelerimizin Kent Konseyimize, toplumumuza ve şehrimize yalabık hizmetler yapmalarını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. 5 adayın komutan girmek amacıyla yarıştığı seçimli genel kurulda 59 umumi kurul üyesinin 35’inin oyunu kayran Karşıyaka Mahallesi muhtarı Dilek Ay Şehir Konseyi Kadın Meclisinin eskimemiş başkanı oldu. Sair adaylardan Heves Tokmak 5, Ön Gün Öge 5, Kur Turhan 12, Sibel Kandaz Bilgi ise 2 rey aldı. Riyaset seçiminin arkası sıra Icra Kurulu seçimine geçildi. Yapılan oylama sonucunda Yürütme Kuruluna Nermin Dabağ, Hamiyet Acet, Gök Dabağ, Türkan Günday, Su Ezber, Cehre Okur, Aylin Çakırdoğan, Çiğdem Aydın, Nesrin Kadakal, Vildan Çelik, Hacer Özçubukçu, Işılay Karabiber, Emine Batur ve Handan Polat seçildi.

Gerçekleştirilen seçimli genel kurulda Avrat Meclisi Başkanı seçilen Arzu Kamer, “Gümüşhane’nin güzelleşmesi amacıyla eş elinin, avrat birliğinin ve kadınların yan yana vermesinin çokça önemi var. Biz da bunu başardık. Oy veren vermeyen, cesaret gösterip da aday olan herkese teşekkür ediyorum. Eş olarak tığ varız dedik, eski Karı Meclisi Başkanı Aysel Akçay ve emek grubuna teşekkür ediyorum” dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: