GÜMÜŞHANE – Canikli: “6’lı masa mecmu anlamıyla bire bir alavere dalavere üretim merkezi gibi çalışıyor”

DÜRÜST Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Nurettin Canikli, “6’lı masa cümle anlamıyla ayrımsız alavere dalavere istihsal merkezi kabilinden çalışıyor. Baktığınız antlaşma birbirlerinin kuyusunu kazıyorlar şu anda” dedi.

Canikli, partisinin Gümüşhane İl Başkanlığınca ayrımsız otelde düzenlenen, “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları Gümüşhane” adlı toplantıda, Türkiye’nin, dünyanın en etkili ve kıpırdak ülkeleri beyninde vadi alacak sürecin başlangıcında olduğunu söyledi.

Canikli, 2023 seçimlerinin, alelhusus bölgede küresel ölçekli çokça mefret tadilat içeren bire bir senaryonun realize edilmesi amacıyla hep gayretlerin, çalışmaların yoğunlaştığı tıpkı döneme balya gelmesi açısından akıbet paye majör olduğunu vurguladı.

Amerika’nın esbak dönemlerde temas ülkede beğenmediği yönetimi gelişim esasen saklamak istediğinde izlediği yolu anlatan Canikli, bu amaca yönelik Türkiye’bile da 2003 yılından beri sayısız teşebbüsler olduğunu aktardı.

Canikli, bu teşebbüslerin koordinasyonun özellikle Amerika koyulmak amacıyla onun desteklediği ülkeler yoluyla yapıldığını belirterek, “Bunların hiçbiri muvaffakiyetli olmayınca eskimemiş Türkiye için yöntemler devreye sokuldu. ve artık elan bedii, daha gizli kapaklı yapılan bu çalışmalar son dönemde bundan sonra kemiksiz herkesin gözü önünde gizlenmeden gerçekleştiriliyor.” diye niteleyerek konuştu.

Amerika’nın, Suriye’deki terör örgütlerine verdiği desteği artırdığına bel eden Canikli, “Şu dakika bakımından 60-80 bin nefis orduyu donatacak kadar mühimmatı ve karmakarışık zırh sistemlerini Amerika orada terör örgütüne vermiş durumda ve onları ahenktar kalaba durumuna vermek için çokça bati eğitimler vermeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Canikli, Amerika’nın, Türkiye sınırlarına 40 kilometre mesafede Yunanistan’ın Dedeağaç bölgesine yığınak yaptığına bile bel ederek, şu değerlendirmede bulundu:

“İşte, ‘hedef Rusya’ gerekçesini söyleyerek ama bunu biliyoruz kim orada banko Türkiye’ye yöneliktir o yığınak. ve çok faal hava unsurlarından tutun, yağız unsurlarına, asker sayılarına kadar güvenilmez benzeri yığınak yaptı. Tehdit doğrudan Türkiye’ye yöneliktir. Müttefikimiz Amerika. Türkiye, 70 yıl NATO’nun Sovyet blokuna alın güney sınırlarını esirgeyici, bildirme büyük bedeli ödeyen ve NATO içerisindeki yükümlülükleri de harfiyen namına getiren ülkedir. Buna rağmen yüz yüze kaldığımız muamele bilcümle dünyanın gözü önünde hareket ediyor. Bugüne kadar bu saldırılar liyakatli olamayınca, ortadan kaldırılınca yenilerini devreye sokuyorlar. Bizim açımızdan güzel olan, Türkiye artık bu saldırıları ortadan kaldırabilecek, defedebilecek imkana, kapasiteye, şuura ve bilince ulus namına sahiptir. Elbette milletimizin bu iradesi haddinden fazla mefret.”

Türkiye’nin saldırılara alın savunma sistemleri, silah mühimmatı kabil gelişigüzel türlü donanıma cemaat olması gerektiğini vurgulayan Canikli, şöyle devam etti:

“Zira Batı, özellikle Amerika, Almanya, ihtiyacımız olan savunma ürünlerini bize vermiyor. Mestur ayrımsız şekilde çok okkalı bire bir ambargo uyguluyorlar. Halen bu noktada tasdik edilmeyen sistemler var. Yani oradan geleceğini umduğumuz veya satın aldığımız cebe sistemleriyle, savunma ürünleriyle bu toprakların korunması, bu milletin özgürlüğünün sürdürülmesi banko bahis konusu değil. Gücümüz oradan geliyor. Tığ zat ürünlerimizle, zat insanımızla, milli bire bir ruhla ve tıpkı zamanda özlük evlatlarımızın ürettiği bu ürünlerle bu toprakları savunuyoruz.”

“Daha iktidara gelmeden birbirlerine düştüler”

Canikli, muhalefetin Amerika ilkin olmak amacıyla Garplı ülkelerle işbirliği yaptığını belirterek, KUL Başkanı Joe Biden’ın birlikte “Oradaki muhalefetle çok henüz mümasil çalışmamız gerekiyor. Çalışacağız. Daha geçmiş çalıştık.” dediğini söyledi.

Biden’ın muhalefete yönelik çok kilolu aynı ithamı olduğunu, “Tığ Türkiye’deki muhalefetle işbirliği yapıyoruz.” dediğini nâkil Canikli, şöyle devam etti:

“Yani bir ülkede, o ülkenin yönetimini devirmek için uymazlık ayrımsız apayrı yabancı ülkeyle, Amerika diyelim, alay malay çalışıyorsa, o kelimeyi kısaltmak istemiyorum amma bu normal aynı madde değil. Burada muhalefete yönelik çok tehlikeli bire bir itham var. Muhalefetten, Biden’ın bu açıklamalarına yönelik olarak bildirme ufak tıpkı eleştiri, benzeri yalanlama, tıpkı curcunalı çıkmadı. en son Kılıçdaroğlu yabancı aynı müşavir getirmekle tıpkı tasavvur veriyor, ‘Ben sana tabiyim, senin hedeflerinle örtüşecek şekilde ego siyasa uygulayacağım şayet ben göreve gelirsem. Benim göreve gelmemi destekle.’ diyor. Amerika’evet, İngiltere’ye, Almanya’evet yöneltmek istediği plan bu. Elan doğrusu, ‘Ben İmamoğlu’ndan daha yakınım, daha Batıcıyım.’, onu diyor. Yarışıyorlar şu anda. İmamoğlu ya de Kılıçdaroğlu başta Amerika başlamak amacıyla Garp’nın desteğini almak amacıyla birbirleriyle yarışıyor. O nedenle o danışmanı getiriyor. Yani ‘Ben göreve gelirsem sizinle beraberim.’ diyor. ‘Sizin uygun görmeyeceğiniz tek politikayı hayata geçirmeyeceğim.’ anlamına geliyor.”

Muhalefetin arz büyük hedefinin saylav sisteme benzemek olduğunu tamlayan Canikli, muhalefetin önerdiği sistemde istikrarın, canlı tıpkısı yönetimin ortaya konulamayacağını vurguladı.

Canikli, “Şu dönemde zat aralarındaki ilişkilerin fotoğrafına baktığımızda, önerdikleri modelin zahir çalışacağının üstelik ipuçlarını görebiliyoruz.” ifadelerini kullanarak, şunları kaydetti:

“6’lı masa umum anlamıyla ayrımsız hile üretim merkezi kadar çalışıyor. Baktığınız antlaşma birbirlerinin kuyusunu kazıyorlar şu anda. Henüz erk bulunmayan ortada, tek husus yok. ve diğerleri üstelik henüz devreye girmedi. Hoppadak Sayın Akşener ve Sayın Kılıçdaroğlu. Neler söylüyorlar birbirlerine. Diyor, ‘Sen benim adamımı ayartıyorsun, bağırsak işlerine karışıyorsun.’ O diyor ‘Karışırım.’ Yani henüz iktidara gelmeden birbirlerine düştüler. Bu yapıyla bir yönetim ortaya konulabilir mi? Allah korusun bu yapının göreve gelmesi girmek, devrisi periyot Türkiye’da seçkin anlamda, siyasal, ekonomik, kaotik bir ortamın ortaya çıkması anlamına dirimsel. Henüz şimdiden birbirlerine neler söylüyorlar. Henüz yıpranmamış Sayın Akşener’in tıpkısı televizyon kanalında yaptığı açıklama var. Özellikle basına yansımayan, bağlı kapılar ardında söylemleri duysanız kulaklarınızı tıkarsınız, o büyüklüğünde. ve bu yönetime alternatif yerine ortaya çıkarılmaya çalışılıyor.”

Share: