Google’dan 15 Temmuz hazımsızlığı

Suriyeli 6 mühendisin hazırladığı 15 Orak Ayı elektronik beyin oyunu Google engeline takıldı.

Erzel çarpış girişimi ile ait 6 elektronik beyin mühendisinin ağız ağıza o geceden sabah yeli alarak hazırladığı arzulu baziçe, Google engeline takıldı. Baziçe 2’si kefaret bölgesi, 2’si muhaliflerin taharri ettiği alanda ve sair ikisi ise Türkiye ve Ürdün’üstelik ateş parçası 6 mühendisin 7 mahiye çalışması ile ortaya bundan sonra. Baziçe fikri FETÖ ihanetine cebin farklı meydanlarda direnişe destek veren Halepli Elektronik Beyin Mühendisi Muhammed Abuş marifetiyle ortaya atıldı.

Gazetemize konuşan Abuş, senaryo ve maharet enfrastrüktür itibarıyla dünyanın en gani oyunları ile eş değer projeye ulaşımın, Google yoluyla engellendiğini söyledi.

SKANDAL ŞERAIT

Kamer peyda Türk bayrağı eşliğinde açılan ve 5 aşamadan oluşan “Akim Çarpış-15 Temmuz” ünlü oyunun, ağız ağıza çarpış gecesi yaşanan hadiselere sadık kalınarak kurgulandığını nâkil Muhammed Abuş, oyunun arka planı ve Google hazımsızlığını şöyle anlattı: Olay döngüsü TBMM’nin bombalanması ile başlıyor. Sonrasında Ankara, İstanbul ve bilcümle illerde verilen savaş canlandırılıyor. Serencam kadem olan 5 bölük ise olayın yengi kısmına ayrıldı. Bütün 10 bin doları aşan projeyi Türkçe kendisine Google’a yükledik ve oyun kullanıcılarla buluştu. İlgi hiç da bitik değildi. Ancak elan arz başta Google yönetimi sorunlar çıkarmaya başladı. Geçmiş salaları ve halkın getirdiği tekbirlerin kaldırılmasını istediler. Mecburen kaldırdık. Bununla yetinmeyerek Türk bayrağının üstelik görünmemesini eşya koştular. Sonradan üstelik Erdoğan’ın olduğu karelerin ve TBMM ile Boğaziçi Köprüsü’nde yaşananların silinmesini istediler.

GOOGLE PLAY’DEN KALKTI

Tığ bu şartları akseptans etmedik. Zira bizim amacımız bu oyunun tarihe geçmesini ve yıpranmamış nesillere aktarılmasını istiyorduk. Google ise olayların nerede geçtiğinin galiba olmasını istemiyordu. Talepleri reddedilince emisyon Google Play’den kaldırıldı. Geliri 15 Orak Ayı martir ve gazilerine gidecek olan oyuna ulaşımın engellenmesine çokça üzüldük. Güç tıpkı emek var o projede fakat daha bile önemlisi aynı milletin canı düşünce ile ödediği bedel var. Bu büyüklüğünde niteliksiz olmamalıydı, Türk halkının destanına içtinap etmek duymalarını bekledik.

YILMAZ BİLGEN

Share: