Gençlerin Türk Bayrağı hassasiyeti bati bandaj gördü

Gençlerin Türk Bayrağı hassasiyeti pahal deste gördü

TOKAT – Tokat’ta gençlerin köylerinin faziletkâr tepesine Türk Bayrağı dikerek dalgalandırdığı görüntüler sosyal medyada sargı gördü.

Tokat’ın Artova ilçesine sadık Çelikli Köyünde gençlerin Türk Bayrağı hassasiyeti ölçüm topladı. Çoluk Çocuk köyün faziletkâr tıpkı tepesine traktör yardımı ile bayrak direği dikti. Türk Bayrağını dalgalandırdıkları o anlara ait görüntüleri toplumsal medya hesaplarında paylaştı. Kısa sürede ağır sıklet ilgi gören paylaşım sonrasında Artova Kaymakamı Erkan Atam, gençleri köyde ülfet edere Türk Bayrağı bağış etti. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ise içtimai iletişim araçları hesabında “Doğuştan sağlık vatan ve sembol sevgisi, Kaymakamımız Artovalı yiğitlerimize rengini ecdadımızın kanından düz Kebir Bayrağımız ile Bayrak direğini gönderdi. Bayrağımız göklerde sonsuza çatışma dalgalanacak. Yurt ve Sancak sevdanız ile çalım duyduk yiğitler” şeklinde paylaşımda bulundu.

Gençlerden Kürşat Sansar, köylerinde Türk Bayrağı dalgalandırmanın onurunu yaşadıklarını belirterek, “El Kilit operasyonu devam ediyor. Onlar amacıyla bayrağımızı köyümüzde dalgalandırmaya tamamıyla hazırız. Askerlerimiz iyi olsun, var olsun” diye konuştu.

Share: