Gençlik ve Spor Bakanlığı’na 4 bin 346 amelî işçi alınacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, bakanlık minval ve taşra teşkilatında görev fora etmek üzere 4 bin 346 eylemli işçi alımı yapılacağını duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapılacağını duyurdu.

İşte Nazır Kasapoğlu’nun yaptığı açıklama;

Bakanlık format ve taşra teşkilatında görev düzenlemek üzere 4 bin 346 amelî işçi alımı yapılacak.

Vekil Kasapoğlu, Instagram hesabından yaptığı canlı yayınla bakanlık bünyesindeki istihdam üstüne açıklamalarda bulundu. Sürekli işçi istihdamına yönelik alım yapacaklarını anlatan Kasapoğlu, “Aynı müjdemiz var. Bakanlık gestalt ve taşra teşkilatında görev fethetmek üzere 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapılacağız. Başvurular yarın başlıyor ve 27 Ağustos akıbet gün. Bunun 549’u eş, 869’u kadın tutmak üzere günahsızlık görevlisi, yine 1227 eş, 1701 kadın görünmek üzere da güvenlik görevlisi alımını gerçekleştireceğkarışık. Bu süreçler hızlı ve şeffaf tıpkısı şekilde inşallah neticelenecek. Bu anlamda bizlere bindi olan Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı kurumum ve namzet arkadaşlarım adına arz etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

2000 antrenör alınacak

Elan önce 2000 antrenör alımı içmağara söz verdiklerini ve bunu gerçekleştireceklerini anlatan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Ä°nsan kaynağımızı kullanılmamış arkadaşlarımızla güçlendirerek, bulunan kaynağımızı de yeni eğitimlerle tazeleyerek yola bitmeme edeceğbulaşık. Geçtiğimiz aylarda tıpkısı müjde vermiştik, 2000 kullanılmamış antrenör konusuydu. Bununla ait hazırlıklar tamamlandı. Özellikle izah etmek istiyorum, 1250 antrenör ve 100 spor uzmanın alımını car etmiştik. Bu antrenörlerimizden 250’si ile 100 spor uzmanı da milli sporcularımız arasından seçilecek. 2000 antrenör sözümüz hala geçerli. Bunun alımını iki farklı aşamada gerçekleştirmeye değişmeyen verdik. Ä°lk girişim antrenörlerimizin alımındaki şartlarımızı başvurulara göre değerlendireceğsulu ve aynı sonraki süreçte ihtiyaç analizini yapıp talepleri bu anlamda dengeleme noktasında izlem belirleyeceğçepel. Yeryüzü kısa zamanda diğçeri süreci de başlatacağız. Neymiş biz 2000 adına müjdeleyip elden 1250 alım yapmışız üzere tıpkısı algı var. Banko öyle değiklim. Vakit Kaybetmeden alımda daha kararlı ve rasyonel yönetme sürecini öncelikli tuttuk. Aşamalı olarak hem kurumumuz lehine hem de antrenörlüğe ve uzmanlığa iştahlı olanlar lehine süreci henüz sağlıklı yürüteceğdüzensiz.”

Milli sporcular içmağara antrenörlük ve spor uzmanlığı içmağara başvuruların 31 Ağustos-13 Eylül, 1000 antrenör adayı içinse 20-27 Eylül tarihlerinde yapılacağını nâkil Kasapoğlu, “Bakir alımla bile inşallah 750 antrenör ve 300 spor uzmanıyla alay malay 2400 kişi namına gerçekleştirmiş olacağız.” diye konuştuh.

Share: