Galatasaray Diagne üzere üstüne mal verdi!

Sarı kırmızılılar bonuslarla 15 milyon avroyu bulan bir maliyetle aldığı Senegalli forveti, Karagümrük’e hem üstelik 2,4 milyon avroluk ücretinin yarısını ödeyerek parasız gönderdi.

Dursun Özbek ikinci döneminde ayak topu takımını baştan dizayn geçmek üzere düğmeye basmıştı. Takımın anne omurgasını revize etmek isteyen Galatasaray‘birlikte altın varak dökümü başladı. Marcao’nun Sevilla’ya satışının arkası sıra evvel da Mbyae Diagne, Avusturya kampından ayrıldı. Kasımpaşa’dan bonuslarıyla alay malay 15 milyon avroyu bulan bedelle parçalı formayı giymeye başlayan Senegalli golcü, Karagümrük’e cabadan gitti. Tıpkı yılı henüz olan oyuncunun bu sezonki 2,4 milyon avroluk tutarının yarsını birlikte Aslan ödeyecek.

MORUTAN ÜSTELIK SİVAS’A

Ayrımsız gayrı ayrılığın üstelik eli kulağında. Fatih Terim döneminde 3 milyon 500 bin avroya alınan Morutan, Domenc Torrent’in gelişiyle çöküşe geçmişti. Zerrin kırmızılılar yine hat tutup, kendine güvenin adına gelmesi üzere 23 yaşındaki şans adayını Sivasspor’a kiralamak üzere görüşmelerini sürdürüyor. Küçük Asya ekibinde banko oynamasının dışında Avrupa kupalarında de müddet takanak olmasından ekolojik ortam Cimbom, Sivas’ın isteğine hamam bakıyor. Bu transferinde beş altı çevrim ortamında müspet olarak noktalanması bekleniyor.

YUNUS AKGÜN SEZONU AÇTI

Galatasaray, Avusturya kampındaki üçüncü hazırlık maçında galibiyetle tanıştı. Arslan Çekya’nın Sigma Olomouc ekibini 2-0 yenerken öne sâdır âdem geçen sezonu Adana Demirspor’birlikte kiralık geçiren Yunus Akgün oldu. Yunus bire bir gol ve bir asistle maça damga vururken önceki maçına çıkan yıpranmamış alıntı Sergio Oliveira de aleniyet paslarıyla beğenildi. Mücadeleyi Başkan Dursun Özbek, Sportif SAVUŞMAK Başbuğ Vekili Bakire Timur ve Futbol Direktörü Uğraş Ergün da tribünden izledi. Arslan kamptaki akıbet hazırlık maçını salı günü 19.00’dahi Çekya ekibi Pardubice ile yapacak.

YALIMCAN SARPYEL

Share: