Filipinler’de ruh kesintisinden yüzlerce uçuş ve 65 binden fazla yolcu etkilendi

Filipinler’de, Çekicilik Trafiği Idare Merkezi’nde yaşanan zindelik kesintisi, bir nice bağırsak ve aut eşkâl uçuşunun iptaline yahut ertelenmesine sebep oldu.

Filipinler çekicilik sahasındaki birlik uçuşları denetleyen Hava Trafiği Hile Merkezi’nde sabahleyin saatlerinde cıvıltı kesintisi oldu.

Kesinti zımnında Manila Havalimanı’nda tahminî 300 iç ve dış kalıp uçuşu ertelendi, iptal edildi yahut apayrı havaalanlarına yönlendirildi.

Uçuşlardaki tadilat nedeniyle 65 binden çok arızi mağdur oldu.

Ulaştırma Bakanı Jaime Bautista, düzenlediği matbuat toplantısında, Gelgel Trafiği Hile Merkezi’ndeki neşelilik kesintisinden bildirişim kanallarının, internet, radyo ve radarın etkilendiğini söyledi.

Bautista, yaşanan mağduriyetler dolayısıyla özür diledi ve yetkililerin, durumdan etkilenen yolculara müzaheret etmek için çalıştığını anlatım etti.

Gelgel trafiği sisteminin aktarılma içinde baştan kurulmasıyla uçuşlara, payitaht Manila’daki Ninoy Aquino Havaalanı’ndan devam edildi.

Bu arada yetkililer, yolcuların mağduriyetlerinin çözülmesi adına albeni yolu şirketlerinden pervaz sayılarını artırmalarını istedi.

Yetkililer, uçuşların normale dönmesinin 3 çevrim sürebileceği bilgisini verdi.

Share: