FETÖ’den takipten kaçış genelgesi!

Kararlı operasyonlarla balaban darbe yiyen FETÖ, 2018’den bu yana yeniden yapılanmaya çalışırken elemanlarına yakalanmalarını engelletmek için ‘Takip genelgesi’ gönderdi. Signal uygulaması üzerinden paylaşılan listede fiziksel takipten kaçış adımları saha alıyor. Şişko transfer araçlarının kullanılması gerektiği belirten genelgede, izleme edildiğini anlayanların kolaylıkla çökertme telefonlarını sıfırlaması isteniyor

2018 yılından bu yana yeniden kombinezon faaliyetlerine girişen FETÖ’cüler yakalanmamak için herhangi bir yolu deniyor. Örgütün, aktüel kombinezon içerisinde görevlendirdiği elemanlarına, mesajlaşma programı Signal üzerinden izlem genelgesi gönderdiği ortaya artık. FETÖ’nün hele ‘edimsel mektepli’ yapılanmasından sorumlu olan bilinmeyen imamların, fiziki takip konularında FETÖ evlerinde mütezayit öğrencilere seminer verdirdiği birlikte öğrenildi.

TAKİP YÖNTEMLERİNİ ÜSTELIK SIZDIRMIŞLAR

Antalya’de yapılan FETÖ’nün güncel bina operasyonunda ele geçirilen ve güven içindeki FETÖ’cü polislerden, “fiziki takibi anlamaklık ve önleme” konularında bilgilendirildikleri galiba FETÖ’cülerin hazırladığı güya genelgede, polisin fiziki takip yöntemleri bir bir anlatılmış. Fiziki takip yapacak polislerin ölçülü boy ve mutedil yaştaki polisler arasından seçildiği, darülfünun öğrencisi görünümünde olmaları üzere siktirici arka çantası taşıdıkları ve kapri giydikleri birlikte belirtilmiş. Izleme yapan polislerin yaz aylarında evrak ve silahlarını gizleyebilmek ve alışılagelen vatandaş izlenimi vermek üzere amiyane dal çantası taşıdıkları dahi belirtilerek, FETÖ’cülerin titiz olması gerektiği vurgulanmış.

TAKİBİ TEFEHHÜM YOLU

Polisin telefonla meşgulmüş üzere davrandığını, muvakkat izleme ettikleri kişinin yürüdüğü kaldırımın karşı aracılığıyla takip yaptıklarını, strateji ettikleri güç ile yüz yüze gelmekten kaçınıp yüzlerini göstermemek amacıyla bakışlarını eksantrik yöne çevirdikleri dahi genelgede anlatıldı. FETÖ’cülerin eğreti olarak yürürken, arada bir arkalarına bakmaları gerektiği, şayet kendisine doğru baktığı halde bakışını kaçıran, ongun, resim evet da açar arkasına gizlenen biri varsa banko izleme edildiğini anlaması gerektiği da genelgede altı çizilerek anlatılmış.

GARAZ, YÖNETİCİLERE ULAŞMAK

Polisin araçla yapacağı takibe cebin alınacak önlemler listede uzunca anlatılmış. Strateji özne polislerin FETÖ’cülerin evden çıkışını kaçırmamak için saatler öncesinden FETÖ evinin etrafında tertip alarak 2 evet dahi 3 araba ile evin yokuş güzergahında beklediği ve evden çıkarken çevrenin dolgunca gözlemlenmesi gerektiği marke. Polisin izleme amacıyla kullanabileceği araçların marka, bir ve renklerine kadar tafsilatlı bilgilerin anlatıldığı genelgede, tıpkısı teşekkül mensubunun fiziki takibe alınmasındaki amacın ‘teşkilat mensubu ile birlikte akım fail apayrı kişilere ve yöneticilere ulaşmak’ olduğu anlatım edilmiş.

Trafiğin ağırbaşlı olduğu yeri seç

Genelgede toplu nakil ara bulucu ile akıntı etmeleri istenen FETÖ’cülerin, trafiğin gösterişli olduğu noktalarda araçlardan indikten sonraları arkalarına bakarak, özel araçlardan inenlerin olup olmadığını arama etmeleri gerektiği de belirtildi. Eğer şişko erişim durağının ayrımsız durak ilerisinde araçlarından inenler varsa, izleme yapıldığını anlayabilecekleri ve üzerlerindeki çökertme telefonlarını sıfırlamaları gerektiği de genelgede eksiksiz detaylarıyla FETÖ’cü mektepli ve zımni imamlara anlatılmış.

Şahin Bayındır

Share: