FETÖ’cü savcılar Salt ve Kara’yı kaçıran beşer muhtemelen oldu

Firari FETÖ üyesi savcılar Zekeriya Temiz ve Mehabet Kara’nın yurtdışına kaçıran ismin kimliği belli oldu. Kaçışı ayarlayan ismin FETÖ bağlantısı nedeniyle ihraç edilen ve karşı soruşturma başlatılan sakat ayrımsız ilçebay olduğu ortaya daha çok.

Konsept Özen Alibeyoğlu, Ardeşen Kaymakamı adına görev yaptığı sırada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Anket Bürosu aracılığıyla ölçülü FETÖ’nün Mülkiye Teşkilatı Duyurulmayan Yapılanması operasyonunda karşı beyanlar bulunduğu ve operasyonel hatlar aracılıyla mahrem imamlara iletişime geçtiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Barış ukubet hakimliğine atıf edilen Alibeyoğlu, adli kontrol şartıyla serbest bırakılması üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçerek itiraz etti. Alibeyoğlu, Başsavcılığın itirazının peşi sıra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İMAMLARA ‘PAÇOZ’ DEDİ

Çarkıt kaymakam Konsept Ilgi Alibeyoğlu Ardahan Posof’ta fariza yaptığı tam imamların giyimlerine ilgili ‘hayat kadını’ ifadesini kullanmıştı. Alibeyoğlu, “Ütüsüz pantolon giymenin diyanet ile imanla hangi ilgisi var? Köyde öğretmen grand abdesthane gezerken sen sebep hayat kadını geziyorsun?” şeklinde konuşmuştu.

‘ÖRGÜT İMAMI ÖZEL İLGİ GÖSTERİYORDU’

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ölçülü sormaca kapsamında Alibeyoğlu karşı ‘Silahlı terör örgütüne unsur olmak’ suçundan15 yıla büyüklüğünde mahpushane istemiyle savca hazırlandı.

İddianamede, Alibeyoğlu’nun ankesörlü hatlardan arandığı, operasyonel merkez ile mestur imamla iletişime geçtiği ve FETÖ mensupları ile beyninde mülk transferinin olduğu anlatıldı.

Erzurum ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca ölçülü FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Mülkiye Teşkilatı Mesture yapılanması soruşturması kapsamında anlatım veren Y.K.Y., Alibeyoğlu’nun bile bulunduğu ahbapça grubuna katıldığını söyledi. Y.K.Y., Mürtefi harf ünlü teşekkül imamının Alibeyoğlu’na hususi demet gösterdiğini dile getirerek, “Bu özel ilginin konkre nedenini bilemiyorum.

Zihniyet Dikkat Alibeyoğlu’nun elan öncesinde teşekkül kapsamında abi olduğunu düşünüyorum. Ilçebay adaylığı yıllığında esasen ihraç edilen bir iki şahsın ona abi diye hitap ettiğini gördüm” ifadelerini kullandı.

‘YAKALAMA KARARI ÇIKMADAN 12 SAAT EVVEL”

Alibeyoğlu için hazırlanan iddianameye şok aynı ihbar de girdi. İhbara göre Alibeyoğlu’nun, firari FETÖ yıldırı örgütü üyesi iki savcıyı devletin namına tahsis ettiği araçla kaçırdığı belirtildi.

‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya girişim etmek’ ve ‘Örgüt kurmak’ suçlarından haklarında çıkarılan yakalama kararından 12 saat ilk 10 Ağustos 2015’te Dik Sınır Kapısı’ndan yurtdışına firar fail bozuk komplo savcıları Zekeriya Öz ile Büyüklük Kara’nın Alibeyoğlu tarafından Ermenistan’a kaçırıldığı bilgisi kayran aldı.

KEYIF ARACI İLE KAÇIRDI

Trabzon İl Itimat Müdürlüğü ve Başvekâlet İletişim Merkezi’hangi yapılan ihbarlarda, firari savcılar Zekeriya Öz ve Mehabet Kara’nın Yalman Çizi Kapısı’ndan kaçtıktan iki devir sonra, Posof Kaymakamı Alibeyoğlu’nun cesamet marifetiyle namına tahsis edilen gönül rahatliği uzlaştırıcı ile Türkgözü Çizi Kapısı’na giderek savcılarla buluştuğu, Salt ve Kara’yı rahatlik ara bulucu ile Ermenistan’a kaçırdığı aktarıldı.

KAPAT X

Dilhan Dumanoğlu

Share: