FETÖ sanığı bozuk subay karşı 15 yıla kadar delik talebiyle ülkü

Gaziantep’te Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) ait anket kapsamında çarkıt subay için 15 yıla büyüklüğünde mahpushane cezası istemiyle sevgili açıldı.

Gaziantep Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca tutuklanmadan sanık Adem G. üzerine “silahlı terör örgütüne üye gelmek” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar delik cezası talebiyle hazırlanan savca, 2. Kırıcı Ukubet Mahkemesince akseptans edildi.

Sanığın üniversite ve faziletli lisans öğrenimi sırasında örgüt evlerinde kaldığı ve örgütsel faaliyetlere katıldığı tamlanan iddianamede, bu sürede askeri yahut polis okullarına revan öğrencilerle ilgilenen Adem G’nin 6-7 teşkilat evinin sorumlusu olduğu anlatıldı.

Sanığın daha bilahare subay adına TSK’ya sızdırıldığı ve bu süreçte “mahfi sorumlularca” örgüt toplantılarına katılması için ankesörlü hatlardan arandığı anlatım edilen iddianamede, “Sanığın yapılan tespitte toplamda 9 takım tevessül etmek için mütevali arandığı belirlenmiştir.” denildi.

İddianamede ifadelerine kayran sunulan sanık, teşkilat evlerinde kaldığını ancak örgütten ayrılmaya çalıştığını ve bigünah olduğunu öne sürdü.

Sanığın yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Share: