FETÖ’nün sözde Mutedil Asya sorumlusu Ä°nandı’nın yargılanmasına devam edildi

MÄ°T operasyonuyla Türkiye’ye getirilen Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde Ölçülü Asya sorumlusu Orhan Ä°nandı’nın, “silahlı terör örgütü yöneticiliğinden” yargılandığı davaya devam edildi.

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruştöz mevkuf sanık Ä°nandı ile avukatları katıldı.

Duruşma Başkanı Ömer Faruk Kar, önceki oturum alıatlatmak küşayiş karar gereği sorun dosyasına mevrut evrak ile Ä°nandı hakkında yapılan ihbar mektubunu okudu.

Ardından söz verilen Ä°nandı, mektupta kayran alan “Ä°nandı, Türkiye’ye götürüldükten sonra Mutedil Asya’daki FETÖ’cüler panikledi ve Ilımlı Asya ülkelerini metrukiyet ettiler.” ifadesinin “saçma olduğu”nu, söz konusu beyanların gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

Önceki savunmalarını yinelediğkayınbirader tamlayan Ä°nandı, mufassal süre vakfedilmiş olduğunu, sağlık sorunları yaşadığını, deli dolu aynı tedavi için tahliye tevessül etmek istediğkayınbirader söyledi.

Avukat beyanlarının ardından küşayiş kararını açıklayan mahkeme, bazı tanıkların dinlemesi içmağara okuntu çıkarılmasını kararlaştırarak, sanığın mevkufiyet halinin devamına hükmetti.

– Ä°ddianame

MÄ°T operasyonuyla Türkiye’ye getirilen Orhan Ä°nandı, 5 Temmuz’üstelik adli makamlara doğrulama edildi.

Ä°ddianamede, Ä°nandı içmağara “silahlı terör örgütü yöneticiliği” suçundan 15 yıldan 22 yıl 6 aya kadar delik cezası istendi.

Ä°ddianameye göre, çalışkan pişmanlık hükümlerinden anlamak istemeyen, fakat FETÖ’nün Ölçülü Asya sorumlusu olduğunu akseptans eden Ä°nandı, örgütün bu bölgedeki yapılanması hakkında bilgelik verdi.

Ä°nandı, FETÖ’nün bugüne kadar deşifre olmamış çok sayıbirlikte yöneticisinin ölümlü ve takı alanlarını birlikte deşifre etti.

Share: