Fırat Kalkanı harekat bölgesi şehitlerine veda edildi

Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde teröristlerce açıulan taciz ateşi sonucu şehit olan Tankçı Sözleşmeli Asker Erkek Otal ile Tank Sözleşmeli Asker Mevlüt Yoğurtcu’nun cenazeleri memleketlerinde toprağa verildi.

Çekicilik marifetiyle Ankara’ya getirilen Otal’ın (24) naaşı, elan sonradan kara marifetiyle Kırıkkale Kaletepe Mahallesi’ndeki annesinin evine ardından dahi Dağ ilçesi Bozkurt Mahallesi’ndeki babaevine götürülerek helallik alındı.

Otal’ın naaşı, elan sonradan cenaze aracıyla Üzücü Çarşı Camisi’ne getirildi.

Buradaki törene, babası Suat ve kardeşi Mustafa Otal, annesi Umu Cebeci, yakınları ile Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Kültür ve Turizm Icra Vekili Yardımcısı Serdar Çvulva, Kırıkkale milletvekilleri Ramazan Can, Ahmet Önal, Halil Öztürk, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Mürtefi Durmuş, Kırıkkale Uray Başkanı Mehmet Saygılı ile vatandaşlar katıldı.

Şehidin naaşı, ikindi zamanı kılıatlatmak cenaze namazının ardından Gündoğdu Mezarlığı’na defnedildi.

Şehit Tank Sözleşmeli Çeri Mevlüt Yoğurtcu törenle sonuç yolculuğuna uğurlandı

Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde teröristlerce açıulan taciz ateşi sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Tank Sözleşmeli Çeri Mevlüt Yoğurtcu (28) akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Yoğurtcu içmağara ikindi vakti Ahmet Hamdi Akseki Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Cami avlusuna bayram eşliğinde getirilen şehidin tabutu başında askerler nöbet tuttu.

Şehidin annesi Fatma, babası Şahin ve eşi Önsezi Yoğurtcu ile yakınları, taziyeleri akseptans etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ulu Erbaş’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, konulduğu tümden arabası ile saraka eşliğinde cami avlusundan çıkarıldı.

Şehidin cenazesi, toprağa giderilmek üzere Pursaklar Şehitliği’ne götürüldü.

Törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Ökızıl, Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, MHP Umumi Başkanı Cesamet Bahçeli, DOĞRU Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları, Inanma Umumi Müdürü Mehmet Aktaş, Ankara Valisi Vasip Şahin ve Ä°l Güven Müdürü Mülk Yılmaz bile katıldı.

Ayrıca şehidin babası Şahin Yoğurtcu’nun bestelediği ve bağlama eşliğinde söylediği “Şehit olmuş benim kınalı kuzum” türküsünü oğlunun şehit olmasından 11 gün önce içtimai medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

Şehitler için bestelenen türkü toplumsal medyada yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Share: