Ezbere kendini vurduğu argüman edilen araştırı görevlisinin iki arkadaşı tutuklandı

Erzurum Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi, Ekonometri, İstatistik Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Elif Gölveren’in ölümüyle ilgili iki andıran arkadaşı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan Mesliha Gezen Uçar ve Abdullah Uçan çiftinin ise nikahlı oldukları ve mail zamanda evlenecekleri belirtildi.

Fenomen, mazi akşam saatlerinde Dadaşköy yol ayrımı havaalanı istikametindeki abes bir arazide meydana geldi. Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyelerinden Arş. Gör. Dr. Elif Gölveren (35) arkadaşları Mesliha Gezen Uçan ve Abdullah Uçar ile alay malay boş arazide tüfekle atış yapmaya başladı. İddiaya göre, Gölveren tüfekle atış yapmaya çalışırken ezbere kendini vurdu. Arkadaşları durumu 112 Müstacel Afiyet ekiplerine bildirdi. Gaileli avrat, olay hesabına gelen esenlik ekipleri eliyle Atatürk Üniversitesi Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı, ancak yapılan tamlık müdahalelere karşın kurtarılamadı. Bu fenomen üstüne polis güçleri ekiplerince tamamlanan tetkikat sonucu Uçar çifti adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet Altını Savcılığının tevkif isteğiyle mahkemeye çıkarılan koşa Barış Ukubet Mahkemesi vasıtasıyla ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Düğünleri olacaktı tutuklanarak cezaevine gönderildiler”

Uçar çiftinin emniyette polis güçleri ekiplerine verdikleri ifadelerinde ise Elif Gölveren’in kendini vurduğunu kanıt ettikleri öğrenildi. Oturdukları bir kafeden bilahare anlaşarak ormanlık tıpkı alana atış yapmaya gittiklerini tamlayan Uçar çiftinin anlattıklarına bakarak şişeleri dizerek atış yaptıklarını ve Elif’in çalımlı tüfeği kurarken kendisini göğsünden vurduğunu söyledikleri belirtildi. Öte yandan Elif Gölveren’in ölümüne illet olma suçuyla tutuklanan Mesliha Gezen Uçan ile Abdullah Uçan çiftinin resmi nikah kıydıkları ve önümüzdeki günlerde üstelik dernek yapacakları öğrenildi.

Hayatını kaybeden araştırma görevlisi Elif Gölveren ferda Erzurum’un Aşkale ilçesinde öğle namazı sonrası toprağa verilecek.

Share: