EYT’li vatandaşlar SGK önlerinde çokluk oluşturdu

Adana, Sazak ve Hatay’birlikte, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili yapılan açıklama sonrası vatandaşlar, borçlanma ve prim periyot sayısı hesaplaması için Toplumsal Asayiş Kurumu (SGK) il müdürlükleri uğrunda deniz oluşturdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilikte hoşnutluk takılanlarla (EYT) ilgilendiren düzenlemeyi açıklamasının arkası sıra askerlik ve doğum borçlanmasını fayrap etmek isteyenler SGK toprak müdürlüklerine gitti.

Adana’birlikte SGK İl Müdürlüğü uğrunda kuyrukta bekleyenlerden 43 yaşındaki Mustafa Karaçevirgen, AA muhabirine, değişmeyen alınmasından neşe duyduğunu söyledi.

Askerlik borçlanması için geldiğini rapor fail Karaçevirgen, “EYT’nin çıkmasını bekliyorduk. Çıktığı üzere dahi mutlu olduk. Bizim amacıyla mebzul oldu.” dedi.

Tahir Onarıcı üstelik (54) zahmetli olamadığı üzere çalışmaya devam ettiğini, bu aranjman çıkınca emekli olmaya doğruluk kazanacağını belirtti.

Düzenlemenin yapılacağının yıllardır söylendiğini rapor eden Onarıcı, “Vatandaşların refahı için haddinden fazla bereketli ve aynalı oldu.” diyerek konuştu.

Share: