Eskişehirli Çoluk Çocuk ‘Toplumsal Cinsiyet’ Atölyesinde Buluştu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Osmangazi Bilgisizlik Merkezi aracılığıyla ‘Toplumsal Eşey Büsbütün İhtiyaçlarımızı Konuşuyoruz’ atölyesi düzenlendi.

EBB Osmangazi Toyluk Merkezi’nin atölye ve söyleşileri bitmeme ediyor. Bu kapsamda düzenlenen ‘Toplumsal Cinsiyet Tamamıyla İhtiyaçlarımızı Konuşuyoruz’ atölyesi, gençlerden deste gördü. Atölye üzerine vukuf veren Tarz yetkilileri ise şu açıklamayı yaptı:

“Gençlere müteveccih değme alanda destek ve farkındalık çalışmalarımız devam ediyor. ‘Toplumsal Eşey Tamamıyla İhtiyaçlarımızı Konuşuyoruz’ atölyesinin amacı alelhusus kadınların içtimai eşey rolleri zımnında yaşadıkları sorunları bahsetmek ve bu sorunlara hal önerileri geliştirmekti. Bu maksat doğrultusunda kadınların yetişek, sağlık, site yaşamı, gayret ve siyaset alanında yaşadıkları problemleri konuştuk. Atölye süresince katılımcıların eşsiz deneyimleri, atölyenin çokça daha mübarek ilerlemesini sağladı. Iş böylece katılımcılar alelhusus bu paylaşımların kendileri amacıyla çokça kızıl olduğunu ve birikim kazandıklarını aktardılar. Alelhusus karı kadının yurdudur sloganını vurgulayarak atölyeyi sonlandırdık.”

Share: