Erzincangücü Spor’un çolpa ligde yükselişi sürüyor

Bu sezonun yeni takımlardan olan Erzincangücü Spor‘un Erzincan 1. Çolpa Küme’de yükselişi sürüyor.

8. haftanın geride kaldığı Erzincan 1. Acemi Küme’de domestik takımların kıyasıya mücadelesi sürerken bu sezonun yıpranmamış takımlarından Erzincangücü Spor çıktığı 8 maçta 5 yengi 1 el birliği ve 2 mağlubiyetle ligin muvaffakiyetli takımlarından. Kuruluşunun önceki yılı olmasına rağmen ligde 2. sırada mevcut ve 15 takımlı müptedi ligde bildirme çok fakül toplayan 4 takımdan biri konumunda olan Erzincangücü Spor’un kadrosunda elan evvel bu ligde ağır ezgi oynamış 2 oyuncusu ile önce hocalık deneyimi hayat dolu 23 yaşındaki teknik adam Ömer Taha Çıpa ve ekibiyle tek hedefi şampiyonluk.

‘Başarının köken mimarları Erzincangücü Spor’

Kulüp Başkanı Arif Budak 8. hafta böylece yaptığı açıklamada dinç tıpkı maharet gök bilimi ile başarılarını devam yol açmak istediklerini belirterek, “Bulunduğumuz manzara gereği play-off potasının içindeyiz. Çıktığımız 8 maçta 5 yengi 1 el birliği ve 2 bozgun aldık. Maç başına 2 nokta ortalaması ile oynuyoruz. Bunu üstelik, evvel yılımıza bakarak azımsanmayacak bir başarı yerine görüyorum. Kurulduğu önceki sene bu başarıyı gösteren bambaşka tıpkısı kulüp var mı açıkçası bilmiyorum. Dikkatinizi çekerim ki bu başarıyı daha ilk bu ligde hiç oynamamış 15-16 oyuncu ve ligin genişlik zinde ustalık ekibiyle bu puana ulaştık. Bu lige oynadığımız ayak topu ve gösterdiğimiz karakterle boyut kattığımızı düşünüyorum. Şuana kadar oynadığımız on paralık bire bir maçta al bilgili görmedik, hatta soluk kartlarımız üstelik sayılıdır. Ustalık ekibime ve futbolcularıma temas anlamda güveniyorum. Serencam oynadığımız maça gelecek olursak maçta 3 posta geriye düşmemize rağmen hiçbir ant pes etmedik ve 5-4 galip geldik. Burada beceri ekibimiz çokça ceht sarf etti. İstedikleri oyunu ihtimal ikinci yarıda sahaya yansıtabildik ama tek zaman topluluk olma aynı olma olgusundan kopmadık. Bize inanan güvenen dümen kurulumuz, üyelerimiz ve altın destekçilerimize çokça teşekkürname ederim” dedi.

Erzincangücü Spor 9. hafta mücadelesinde ise önderlik koltuğunda oturan Çayırlı Belediyespor ile yüz yüze gelecek. – ERZİNCAN

Share: