Erzincan’da yapılan kumar uygulamasında 11 kişiye 6 bin 787 TL nakdî ceza kesildi

Erzincan site merkezinde ve ilçelerinde polis ekiplerince “Gayrikanuni Laf, Geriz, Tombala ve Baziçe Makineleri” uygulaması gerçekleştirildi. Yapılan uygulamada 11 kişiye 6 bin 787 TL yönetsel nakdî ceza uygulandı.

Genel düzenlilik ve kamu düzeninin sağlanması, aptal ve tombala anlatım edilen oyunların kahvehane, kıraathane ile toplum örgütü, topluluk lokali ve kooperatif adı altında ruh gösteren yerlerde oynatılmasının engellenmesi için, “Çirkef, Tombala ve Baziçe Makineleri” uygulaması, Türkiye genelinde olduğu kabilinden Erzincan yer merkezi ile eş anlı adına İlçe Güvenlik Müdürlükleri/Amirliklerince gerçekleştirildi.

Yapılan uygulamada;

18 ekiple gelişigüzel 35 kahvehane, internet kafe, iddia bayi taharri edilerek 745 kişinin sorgulaması yapıldı. Uygulama neticesinde 11 kişiye 6 bin 787 TL yönetimsel nakdî ceza uygulandı.

Konu ile ait yapılan açıklamada, “Erzincan Güvenlik Müdürlüğü namına umumi güvenlik ve amme düzeninin sağlanmasına müteveccih çalışmalarımızı yasalı sınırlar içerisindeki görev, bitirme ve sorumluluklarımıza sadık kalarak ivazsız benzeri şekilde sürdürmeye bitmeme edeceğiz.

Kamuoyuna nazikâne duyurulur” ifadeleri kullanıldı. – ERZİNCAN

Share: