Erek Nehri’nde akıntıya kapılan kişinin cansız bedeni bulundu

Bingöl’ün Genç ilçesinde 6 gün önce Meram Nehri’nde boğulma tehlikesi geçiren 13 yaşındaki çocuğu idare etmek isterken akıntıevet kapıulan Aydın Tutkal’ın (43) cansız bedenine ulaşıldı.

Tasavvur Nehri’nde Maltalık Bektaş’ı kurtarmaya çalışırken akıntıya kapılan Tutkal’ın bulunması içmağara Şanlıurfa Polis Güçleri Sualtı Kontrol ve Kurtarma, Bitirmiş Arama Kurtarma (JAK), Diyarbakır AFAD Müdürlüğü ile Batman itfaiyesinden dalgıçlar, güvenlik korucuları, itfaiye, SAR ile AKUT personeli ve vatandaşların sürdürdüğü kontrol çalışmaları sonuç verdi.

Ekipler, Aydın Tutkal’ın cansız bedenini akıntıevet kapıldığı noktanın yaklaşık 200 metre ilerisindeki bataklıkta buldu.

Ä°kim çocuk babası Aydın Tutkal ve arkadaşı Mücahit Kerki (45), 24 Temmuz’da nehirde akıntıya kapıulan Sahn Bektaş’ı yetmek içmağara suya girmişti. Bektaş’ı kurtarmayı başardıktan sonraları Keser ve Tutkal sudan çıkamamıştı. Akıntıya kapıulan iki arkadaşfecir Keser, çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılmış, Tutkal ise nehirde kaybolmuştuh.

Share: