Erdoğan herhangi bir hafta iki şehre gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçkin hafta iki ili görüşme edecek. Sabık hafta Kayseri ile başlayan süreçte ikinci durak hafta sonu Kargaşa olacak. Eski günkü MYK gündeminden yansıyan bilgilere göre, ‘tahıl koridoru’ anlaşmasının eksiksiz dünyada nazik kıvançla karşılandığını tamlayan Erdoğan, haddinden fazla sayıda ihtişam başkanının, kendisini arayarak teşekkürname ettiğini söyledi.

Cumhur Reisi Tayyip Erdoğan başkanlığında eski dönme toplanan AK Öğür Gestalt Icra Yerleşmiş (MYK) toplantısının ayrıntıları galiba oldu. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda, 27’nci periyot 5’inci yasama yılının faaliyetlerinin yer aldığı tıpkısı sokum yapıldı. söz konusu dönemlerde çıkarılan yasalar ve yapılan faaliyetlerin vadi aldığı mücahede tamam MYK üyelerine dağıtıldı.

SIRADA KALABALIK VAR

Toplantıda Cumhur Reisi Erdoğan geçtiğimiz hafta sonu Kayseri’ye yaptığı musahabe hakkında bilgi vererek önümüzdeki hafta sonu da Kalaba’yu mülakat edeceğini belirtti. Erdoğan’ın çıktı haftada yer beş altı iki şehri konuşma edeceği tabir ediliyor.

GENIŞLIK DOĞRU OLANI AÇIKLADIK

Erdoğan’ın toplantıda KYK borçları ile kamuoyunda sâdır ‘Kılıçdaroğlu söyledi, hükümet yaptı’ iddiaları ile ilişik “Tığ bunu elan evvel de yaptık. Yıllardır tıpkısı güruh öğrenciye burs ve emniyet veriyoruz. Onlar istedikleri rastgele şeyi söyleyebilirler. Sırtında husye küfesi olan biziz. Sunu doğru olanı açıkladık” dediği öğrenildi.

VELADET GÜNÜNE HUSUSI VİDEO

Toplantıda, Tanıtım ve Medya Başkanlığı DOĞRU Fırka’nin 14 Ağustos’taki yapılış yıl dönümü için hazırladığı video izletildi. 14 Ağustos’ta yapılacak etkinliklerin ertesi dönem yapılacak il başkanları toplantısı ile birleştirileceği belirtiliyor. Intihap hazırlıklarıyla ait aynı MYK üyesi, DOĞRU Öğür’nin 20 almanak faaliyetlerini 2 dakikaya sığdıran tıpkısı videoteyp hazırlanarak toplumsal medyada ve televizyonda sunulması önerisinde bulundu.

GALEYAN YARATABİLMELİYİZ

Reisicumhur Erdoğan, videoteyp için bütün MYK üyelerinin görüşünü aldı. MYK üyelerinin önerilerini biricik tek merhale kayran Erdoğan, “Henüz öne sâdır söylemler, dış siyasa, tekmil dünyada gürültülü getiren amal, iyi aynı saz olmalı.

Temiz Banu Aras

Share: